Vlaky pro Olomoucký kraj se budou vyrábět v Šumperku

Výroba vlaků
Fotky Krajský úřad Olomouckého kraje

ŠUMPERK – Výroba nových RegioPanterů pro Olomoucký kraj zůstane v Olomouckém kraji. Výroba vlaků se znovu rozjede v šumperské firmě Škoda Pars. Společnost v pátek 21. dubna navštívil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a společně s ním jeho náměstek pro oblast dopravy Michal Zácha.

Šumperská firma Škoda Pars je součástí společnosti Škoda Group. Zatímco v poslední době se společnost zaměřovala spíše na modernizaci kolejových jednotek, v následujících dvou letech postaví hned třináct nových vlaků. Všechny pak budou jezdit v našem regionu. Nová generace vlaků RegioPanter má za cíl nalákat více lidí do regionální přepravy. O tom nepochybuje Tomáš Ignačák, ředitel pro Českou a sSlovenskou republiku ve Škoda Group. „Pro obyvatele regionu se vlaky stanou atraktivní alternativou pro cestování za prací, studiem či rodinou. RegioPanteři pro Olomoucký kraj prošly řadou inovací, díky kterým jsou úspornější, bezpečnější a nabízí větší přepravní kapacitu. Jejich výroba probíhá tady v Šumperku, kam se nám podařilo díky vysoké investici do modernizace a rozšíření, navrátit novovýrobu vlaků. A je hezké, že si díky tomu naši zaměstnanci vyrobí vozidla, kterými budou jezdit denně do práce,“ doplnil Ignačák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Pro Olomoucký kraj jde hned o dvě skvělé zprávy zároveň – jednak se díky novým vlakům opět navýší kvalita cestování po železnici a zároveň zakázka na stavbu vlaků vytvoří na Šumpersku nová pracovní místa,“ uvedl během návštěvy podniku hejtman Suchánek. Škoda Pars nyní zaměstnává v Šumperku více než sedm set lidí a patří mezi významné zaměstnavatele v regionu.

Ve vlaku jako v obýváku

Regionální dopravu v Olomouckém kraji posílí nejmodernější generace vlaků RegioPanter. „Téměř tři desítky elektrických jednotek nabídnou cestujícím maximální pohodlí. Vlaky jsou prostorné a bezbariérové a v základním vybavení nechybí ani zásuvky pro dobíjení drobné elektroniky nebo Wi-Fi připojení,“ popsal náměstek generálního ředitele Českých drah pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Výroba vlaků

Výroba vlaků
Hejtman Josef Suchánek ve Škoda Pars