VIDEO: Spadl z vozíku. Pomohl mu někdo?

Vozíčkář

OLOMOUC – Spolek Trend vozíčkářů Olomouc natočil sociální experiment, který měl zkoumat, kolik kolemjdoucích pomůže člověku na invalidní vozíku při pádu. Výsledek byl dechberoucí. Podpořit vozíčkáře můžete i vy, pomůže i minimální částka.

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc je již od roku 1994 sdružením lidí s tělesným postižením a zároveň poskytovatelem komplexních sociálních služeb. Služby osobní asistence nejsou zadarmo, a tak se spolek snaží získat finanční prostředky na dofinancování této služby jak od sponzorů, tak od široké veřejnosti. V rámci své kampaně natočili sociální experiment, který měl zkoumat, kolik kolemjdoucích pomůže člověku na invalidním vozíku při pádu. Hlavním aktérem byl dvaatřicetiletý Tomáš, který je na mechanickém vozíku už od dětství. Různé bariéry a překážky zvládá v podstatě sám, ale jsou situace, kdy se bez pomoci ostatních neobejde. Ostatně jako v tomto případě. Výsledek experimentu byl přímo dechberoucí. Pomohli všichni a v prakticky ihned poté, co zaregistrovali Tomášův pád.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Očekávali jsme, že většině kolemjdoucích nebude pád vozíčkáře lhostejný. Ale že pomohou opravdu všichni, to si netroufl odhadovat nikdo z produkčního týmu. Chtěli bychom se touto cestou omluvit, že jsme vše jen sehráli, a zároveň také všechny poprosit, aby nadále pomáhali a nehledali při podobných situacích v okolí skryté kamery. Nikdy nevíme, co se může přihodit nám, a ti, kteří pomohli, se alespoň mohou cítit jako opravdoví hrdinové, kteří byli při svém dobrosrdečném počínání zachyceni na kamery,“ prozradil ředitel Trendu vozíčkářů Tomáš Zrnka.

„Pár lidí nás nachytalo přímo při činu, ale brali to sportovně a s legrací. Hřál je dobrý pocit, že pomohli člověku v nesnázích. Především děkujeme vedení Galerie Šantovka, že nám umožnili video natočit právě v jejích prostorech.“ dodal PR manager a fundraiser Milan Papežík. I když je bezbariérovost v Olomouci dobrá a vedení města se snaží, chtěl Spolek Trend vozíčkářů Olomouc upozornit na to, že se někdy může osoba na vozíku ocitnout v nesnázích.

I vy můžete podpořit vozíčkáře

I letos tato nezisková organizace připravuje tradiční sbírku Zasukované tkaničky s benefičními koncerty a Olomouckou štafetu na vozíku s bohatým kulturním programem pro širokou veřejnost.

Zapojit se můžete i vy. Pomáhat je TREND! Pomůžete také?

Spolek Trend vozíčkářů Olomouc můžete podpořit těmito způsoby:
* Odesláním DMS na číslo 87777 ve tvaru:
DMS TKANICKA 30
DMS TKANICKA 60
DMS TKANICKA 90
Cena DMS je 30, 60 nebo 90 korun, Spolek Trend vozíčkářů obdrží 29, 59 nebo 89 korun.
* Zakoupením zasukovaných tkaniček ve dnech 17. a 18. května
* Vkladem na účet sbírky číslo 1000100014/5500