Běloruský řidič se bránil kontrole celníků, vezl tisíce litrů alkoholu s nejasným původem

Kamion převážející nelegální alkohol
Fotky Celní úřad pro Olomoucký kraj

OLOMOUCKÝ KRAJ – Na konci dubna se celníkům v Olomouckém kraji podařilo odhalit běloruského řidiče, který přes naši republiku převážel velké množství alkoholu s nejasným původem. Pokud by se řidiči podařilo nepozorovaně proklouznout, připravil by náš stát o pěkný balík peněz.

 Celnici v Olomouckém kraji se na konci dubna zaměřili na kontroly zboží, jenž podléhá spotřební dani či celním poplatkům. Během akce se jim podařilo odhalit řidiče, který přes naši republiku převážel velké množství alkoholu s nejasným původem. Hlídka řidiče vyrušila z poklidné jízdy na dálnici D35, a to v momentě, kdy kamion mířil po hlavním tahu na Ostravu. “Po zastavení kamionu se uvnitř nacházel pětašedesátiletý muž běloruské národnosti. V rámci běžné celní kontroly vyzvali příslušníci celní správy řidiče k zpřístupnění nákladového prostoru,” uvedl k případu mluvčí Celní správy pro Olomoucký kraj David Kubenz. Cizinec však s hlídkou odmítal spolupracovat, zpochybňoval jejich pravomoc a zamkl se v autě. Časem dokonce začal projevovat známky agresivního chování. Svůj postoj změnil až v momentě, kdy ho celníci po řadě výzev důrazně upozornili na zákonnou možnost použití donucovacích prostředků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Důvody řidičova agresivního postoje byly brzy víc než jasné. Uvnitř kamionu totiž celníci našli téměř 12 tisíc litrů alkoholu bez řádných dokladů. “Předběžný daňový únik byl stanoven na částku přesahující 2 miliony korun,” upřesnil Kubenz Vzhledem k takovému možnému vysokému daňovému úniku bylo řidiči podle zákona o spotřebních daních zabaveno nejen veškeré přepravované zboží, ale i samotný kamion. V případě, že se podezření z nelegální přepravy alkoholu prokáže, všechno propadne ve prospěch státu.

Nelegální alkohol

Nelegální alkohol