Drogový gang vyráběl a prodával pervitin ve velkém. Hrozí jim až osmnáct let

Droga
Fotky Policie ČR

OLOMOUCKÝ KRAJ – Až osmnáct let za mřížemi hrozí trojlístku mužů, kteří za jména v okrese Olomouc a Šumperk vyráběli a prodávali pervitin ve velkém. Na výrok soudu teď čekají ve vazební věznici.

Od srpna loňského roku do konce dubna tři muži ve věku třicet, šestatřicet a šestačtyřicet let nakupovali chemické látky, léčiva a další komponenty potřebné k výrobě pervitinu, vyráběli jej a prodávali. Šumperští kriminalisté se případem začali zabývat od října loňského roku, postupně si ho převzali krajští kriminalisté. Zjistili, že muži působili nejen u nás, a to zejména v Olomouckém kraji v okrese Olomouc a Šumperk, ale také v Polsku. “V organizované skupině měl každý z členů svou dílčí úlohu a svým částečným jednáním přispěl k výrobě metamfetaminu, a to ve velkém rozsahu. Cílem protiprávního jednání skupiny byl co nejvyšší finanční zisk,” objasnil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Mužům prošly pod rukama drogy za miliony. Hlavnímu šestatřicetiletému pachateli kriminalisté prokázali obchod s 14,5 kilogramy pervitinu, jeho třicetiletému kumpánovi nejméně s 2,8 kilogramy a nejstaršímu muži obchod s téměř 400 gramy drogy. Byly provedeny tři domovní prohlídky a čtyři prohlídky jiných prostor. Při nich byly zajištěny dvě varny pervitinu, 400 gramů samotné drogy a 400 gramů efedrinu, čtyři a půl tisíce tablet obsahující pseudoefedrin a další kilo již vyloupaných tablet s pseudoefedrinem. Obviněné muže kriminalisté zadrželi v neděli 30. dubna a soud je poslal za mříže. Hrozí jim deset až osmnáct let v chládku.

Léky