Sbírku pro vozíčkáře podpoří v Olomouci půldenní maraton koncertů

Hudební kapela
Kapela zakázanÝovoce

OLOMOUC – Tradiční celostátní sbírka Zasukované tkaničky, kterou každoročně na podporu lidí s handicapem pořádá Spolek Trend vozíčkářů, letos proběhne hned dvakrát. První etapa se uskuteční už tento týden, a to ve středu a ve čtvrtek 17. a 18. května, kdy druhý sbírkový den se od 14:30 hodin můžete těšit na oblíbené benefiční koncerty na Horním náměstí v Olomouci. Na těch vystoupí opět zajímaví umělci v čele s kapelou zakázanÝovoce nebo zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou.

„Symbolem celostátní sbírky je pár zasukovaných tkaniček, který na veřejnosti za dobrovolný příspěvek rozdávají naši klienti, dobrovolníci nebo studenti středních škol. Výtěžek sbírky slouží k dofinancování poskytovaných služeb pro klienty s těžkým zdravotním postižením. Po loňském úspěšném ročníku jsme mohli nakoupit část potřebných kompenzačních pomůcek a dofinancovat službu osobní asistence,“ prozrazuje ředitel spolku Tomáš Zrnka. Loni Zasukované tkaničky oslavily své dvacáté jubileum a mezi gratulanty nechyběly známé kapely Reflexy nebo Divokej Bill. Ani letos Olomoučané o hudební program nepřijdou. Ve čtvrtek 18. května tak na podporu Trendu vozíčkářů vystoupí na Horním náměstí Popová škola Dětského domova v Olomouci, nevidomá zpěvačka Romana Maříková, olomoucká nu-metalová kapela Sunset Trail, zpěvačka Alžběta Kolečkářová s kapelou nebo populární rock-metalová kapela zakázanÝovoce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Celý program začíná ve 14:30 hodin a končí ve večerních hodinách. Oproti loňsku je program jen jednodenní. „Vracíme se ke starému modelu, který fungoval před koronavirovou pandemií. Kvůli ní jsme museli během posledních třech let obě etapy sloučit a sbírka probíhala více dnů v září. V září se však vrátíme opět s jednodenním programem v jedné z oblíbených olomouckých kulturních destinací,“ vysvětlit PR manager a produkční benefičních koncertů Milan Papežík. Celým programem diváky provede moderátorka Martina Qweetko Procházková z radia Haná, které je také hlavním mediálním partnerem celé akce.

Sbírku můžete podpořit již nyní, protože jak v nedávné kampani Spolku Trend vozíčkářů zaznělo, pomáhat je TREND! Pomůžete také?

 • Odesláním DMS na číslo 87777 ve tvaru:
  DMS TKANICKA 30
  DMS TKANICKA 60
  DMS TKANICKA 90
  Cena DMS je 30, 60 nebo 90 korun, Spolek Trend vozíčkářů obdrží 29, 59 nebo 89 korun.
 • Zakoupením zasukovaných tkaniček ve dnech 17. a 18. května v ulicích Olomouc
 • Vkladem na účet sbírky č. 1000100014/5500

Harmonogram benefičních koncertů:

18. května OLOMOUC – Horní náměstí

14:30 Popová škola Dětského domova v Olomouci
15:45 Romana Maříková (Hladišová)
17:00 Sunset Trail
18:30 Alžběta Kolečkářová & Band
20:00 zakázanÝovoce