Prostějovští strážníci připravili pro seniory zábavný soutěžní den

PROSTĚJOV – V úterý 23. května si dříve narození Prostějované budou moci opět zasoutěžit, a to v Kolářových sadech v Prostějově , na akci s názvem Aktivní senior. Kromě soutěžních disciplín se senioři můžou těšit i na doprovodný program.

Na seniory čeká zábava i poučení. Soutěžící budou plnit patnáct úkolů. Nikdo se nemusí bát, že by je nezvládl, protože jsou uzpůsobeny věku. Na stanovištích se budou prověřovat znalosti z různých oborů – například o základy první pomoci, dopravní předpisy, poznávání přírodnin, památky Prostějova, trénink paměti, střelba na laserové střelnici, požární ochrana, jemná motorika, logické myšlení, hry na zapamatování a nebudou chybět ani sportovní disciplíny. Soutěž je určena pro ženy i muže, kteří v letošním roce dosáhnou šedesáti let a starší. Přihlásit se mohou tříčlenná družstva i jednotlivci přímo na místě. Družstva si mezi sebou utvoří sami senioři při registraci na startu. Soutěžní disciplíny připraví strážníci, policisté, hasiči, studenti Střední zdravotnické školy, Český svaz ochránců přírody Iris, Sportcentrum, Městská knihovna a Podané ruce – osobní asistence.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Soutěžící se mohou těšit i na doprovodný program v podobě ukázky canisterapie připravené organizací Podané ruce – osobní asistence. Dále si budou moci vyzkoušet chůzi se severskými holemi pod vedením lektorky Nordic walkingu Lenky Sehnalové.

Nikdo neodejde s prázdnou

Družstva i jednotlivci, kteří se umístí na prvních třech místech, získají diplom, poukázku do lékárny a další věcné ceny. Nikdo ze soutěžících neodejde s prázdnou, pro každého je nachystán dárek. Zajištěno je i občerstvení.

Sraz účastníků, prezence a vyzvednutí soutěžních kartiček proběhne na stanovišti „START“ u hvězdárny od 9 hodin. Vlastní zahájení je naplánováno o hodinu později. Organizátoři doporučují mít sportovní oblečení a obuv. V případě deštivého počasí se celá akce přesune do prostor tělocvičny na ZŠ J. Železného.

Akci připravila Městská policie Prostějov společně s Městskou knihovnou ve spolupráci s Odborem sociálních věcí Magistrátu města Prostějova, Zdravým městem Prostějov a jeho dalšími partnery, vše pod záštitou Statutárního města Prostějova.