VIDEO: Janek Ledecký navštívil Olomouc a zve na hvězdný open-air koncert

Janek ledecký na Andrově stadionu
foto Schulz

OLOMOUC – Multižánrový open-air koncert pod názvem „Festival filharmonie“ se ocitá ve svých  vrcholných přípravách.  Do Olomouce zavítal jeden z jeho protagonistů Janek Ledecký, který se setkal s primátorem města a navštívil dějiště chystaného koncertu, fotbalový Andrův stadion.

Do Olomouce zavítal Janek Ledecký, jeden z hlavních sólistů chystaného koncertu, o kterém jsme vás již informovali v tomto článku. S primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem vedl rozhovor o historii  města, pak si prohlédl jednotlivé části olomoucké radnice, na jejíž střeše natočil  i unikátní pozvánku. Poté vyměnil kulturní sféru za sportovní a vydal se na fotbalový Andrův stadion. Ve stejné době skladatel a pianista Michal Worek dokončoval zcela nová aranžmá pro  Festival filharmonie. „Vznikly tak další písně, které fanoušci velmi dobře znají, ale kabát, do  kterého budou oděny, už nemůže být honosnější. Každá píseň má sílu poutat, ať už zní něčí  hlas bez doprovodu v kostele, s přáteli na potlachu, s malou kapelou, nebo big bandem. Když  se k němu ale přidá filharmonie, stane se často něco výjimečného. Věříme, že všechny ty  nástroje, všechen ten nádherný hřmot lidé uslyší, protože tam to je. Tam to bude. A bude to  9. června na Andrově stadionu,“ uvádí Iveta Gronská, koordinátorka festivalu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Moravská filharmonie Olomouc doprovodí naše přední interprety

Společným záměrem klubu i filharmonie je ukázat veřejnosti, že i ryze fotbalový stadion může  být místem pro jedinečný kulturní zážitek. Celovečerní program se odehraje 9. června od 19 hodín v Olomouci, přímo v srdci druhého nejvýznamnějšího památkového centra ČR, pod  širým nebem na Andrově stadionu. Přesně tam totiž dojde ke spojení klasického orchestru, pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery a hostujícího Hanze Sedláře, s největšími hity předních interpretů svých žánrů z naší hudební scény. Na pódiu se v samostatných vstupech  představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Večerem bude provázet  Emma Smetana.

Vstupenky pro zahradu

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal celostátně, Olomoučané si je však mohou  zakoupit i přímo v Turistickém a informačním centru v podloubí radnice. Část výtěžku ze vstupného putuje na projekt „Otevřeme zahradu“ hospice na Svatém Kopečku u Olomouce.