Nová multifunkční hala v Olomouci by měla vyrůst na Velkomoravské

Sportovní aréna Olomouc
Vizualizace: REDSTONE REAL ESTATE

OLOMOUC – Rada města Olomouce se na včerejším jednání zabývala mimo jiné posouzením vzniku nové multifunkční haly, která by nahradila současný zimní stadion. Radní se přiklonili k výsledku provedené srovnávací analýzy a doporučili výstavbu nového sportovního stánku v rámci projektu Nová Velkomoravská.

Olomoučtí radní se na včerejším jednání přiklonili k výsledkům srovnávací analýzy vypracované společností BeePartner a doporučili vznik nové multifunkční haly v lokalitě Velkomoravská. „Analýza doporučuje jako nejvýhodnější variantu spolupracovat na výstavbě multifunkční haly se soukromým investorem v lokalitě Velkomoravská. I když hlasování v radě nebylo jednoznačné, většina se k tomuto návrhu připojila,“ komentoval rozhodnutí investiční náměstek olomouckého primátora Miloslav Tichý. Rada města tak schválila postup, který srovnávací analýza doporučuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Radní rozhodovali na základě několika důležitých faktů. „Neexistují vhodné dotační tituly, ze kterých bychom mohli čerpat na stavbu multifunkční haly potřebné finance. Zároveň jsme nechtěli město, navíc v době nevýhodných úrokových sazeb, zatížit vysokým úvěrem na financování stavby nové haly ve vlastní režii a třetím významným kritériem je fakt, že o společný projekt nadregionálního významu nestojí Olomoucký kraj,“ popsal rozhodnutí radních v souvislostech primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

O tomto usnesení Rady města Olomouce definitivně rozhodnou až městští zastupitelé, a to na jednání Zastupitelstva města Olomouce, které se uskuteční 5. června.