V Olomouci skončila Divadelní Flora. Byl o ni enormní zájem

Divadelní Flora Olomouc
Slavnostní zakončení festivalu v podání Thalia Theater Hamburg

OLOMOUC – Premiérovým festivalovým hostováním Thalia Theater Hamburg vyvrcholila v pondělí v Olomouci Divadelní Flora. Mezinárodní multižánrový program se odehrál na desítce scén, kam během dvanácti dnů dorazilo na šest a půl tisíce návštěvníků.

Festival, na který jsme vás zvali v tomto článku, nabídl přes šest desítek akcí – činoherní, operní i taneční produkce, performance, instalace a také dvě divadelní premiéry. Součástí 26. Divadelní Flory byly rovněž koncerty, besedy, workshopy nebo semináře a lektorské aktivity studentské edukativní platformy FloraLab. „Většinu hostů příjemně překvapil a nás samozřejmě potěšil fakt, že byl o všechna představení mimořádný divácký zájem. V hledišti Moravského divadla zůstala volná méně komfortní místa s horší viditelností, ostatní sály, které jsme letos pro Floru adaptovali, se naplnily tak, že jsme v řadě případů museli po dohodě s tvůrci navyšovat kapacity. Například v S-klubu jsme měli permanentně vyprodáno, bez ohledu na to, zda byla na programu česká či slovenská činohra, zahraniční performance nebo experimentální taneční titul,“ ocenila divácký apetit hlavní festivalová produkční Simona Vičarová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Okolo šesti a půl tisíce návštěvníků se s pozvanými divadelníky kromě Moravského divadla a S-klubu potkávalo též v prostorách univerzitního Konviktu či Divadla na cucky, ale i v kostele Panny Marie Sněžné, v největším výstavním sále Muzea moderního umění nebo atypických kulisách Arcidiecézního muzea.

Ředitel festivalu zve na příští ročník

„Ve středoevropském kontextu jsme v Olomouci představili tvorbu inspirativních ženských osobností – Hód, Boglárky Börcsök, Doris Uhlich, Teresy Vittucci, Susanne Kennedy nebo Simone Dede Ayivi – a jejich českých a slovenských kolegů a kolegyň. Poukázali jsme na aktuální divadelní trendy a v hlavním programu nabídli devět zahraničních produkcí. Máme za sebou dvanáct dnů plných podnětných setkání a umělecky i lidsky silných impulsů. Věříme, že se s mnoha zajímavými hosty i otevřenými diváky, kterým upřímně děkujeme za přízeň, znovu potkáme v podobně elektrizující atmosféře i za rok, kdy program sedmadvacáté Flory zastřeší leitmotiv Volnost,“ anoncuje přání pořadatelů Divadelní Flory její ředitel Petr Nerušil.