Bratrušovské koupaliště v Šumperku bude brzy připraveno na zahájení sezóny

Venkovní koupaliště
Foto Městský úřad Šumperk

ŠUMPERK – Přípravy na zahájení sezóny na šumperském venkovním koupališti Bratrušák finišují. Pokud bude přát počasí, mohou sem milovníci plavání zamířit už 2. června. Taky v Aquacentru na Benátkách si za pěkného počasí budou moci zaplavat ve venkovním bazénu a využívat přilehlou slunící louku.

„Na Bratrušáku letos proběhla běžná údržba, samotný bazén jsme vyčistili a napustili. Pokud bude mít voda slušnou teplotu a bude hezky, chceme otevřít v pátek 2. června,“ uvedl Petr Hasala, předseda správní rady Podniků města Šumperka (PMŠ), jež areál spolu s Aquacentrem na Benátkách provozují prostřednictvím své dceřiné společnosti Šumperské sportovní areály. V areálu koupaliště se kromě bazénů a brouzdaliště nacházejí hřiště pro míčové hry, dětské hřiště s herními prvky a atrakcemi, lanová pyramida, skákací hrad a koše na discgolf.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Plastové koryto tobogánu, který byl po dvacetiletém provozu na hranici životnosti, muselo být loni odstraněno a zůstala zde pouze ocelová nosná konstrukce. „Vstup na věž jsme zabezpečili a zamezili možnému pádu do dojezdového bazénku pomocí dřevěných zábran. Otázkou pořízení nového tobogánu se chceme v budoucnu zabývat,“ sdělil Hasala a prozradil, že letos se mohou návštěvníci těšit na překvapení v podobě nové vodní atrakce a na novou skluzavku v brouzdališti pro nejmenší.

Do konce června se můžete na Bratrušáku vykoupat v pracovních dnech od 13 do 20 hodin, o víkendech pak od 9 do 20 hodin. Od soboty 1. července pak bude otevřeno každý den od 9 do 20 hodin a v srpnu od 10 do 20 hodin s tím, že za nepříznivého počasí bude provozní doba zkrácena nebo upravena. Další novinkou bude i rozšíření plochy pro parkování.

Koupání v aquacentru

Koupání pod širým nebem nabízí rovněž Aquacentrum na Benátkách, v němž můžete využívat nejen vnitřní pětadvacítku, malý dětský bazén, vířivku a tobogán, ale i venkovní zážitkový nerezový bazén s protiproudem a vlnovou skluzavkou. Za pěkného počasí bude prosklená bazénová hala otevřena a propojena s venkovní relaxační plochou a slunící loukou, kde bude opět v provozu stánek s rychlým občerstvením. Zdejší wellness – saunový svět v přízemí se pak koncem června uzavře. „Zájem o saunování je během letních dnů velmi malý. Wellness tak opět otevřeme v druhé polovině září,“ podotkl předseda správní rady PMŠ.