Na Přerovsku hořela trafostanice. Hašení vodou nepřicházelo v úvahu

Požár trafostanice
Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

PŘEROVSKO – Hasiči si musí poradit v každé situaci. Včera ráno museli zdolat požár trafostanice na Přerovsku, kvůli nebezpečí úrazu elektřinou tedy nepřicházelo v úvahu hašení vodou.

Požár trafostanice zaměstnal čtyři jednotky hasičů včera krátce před 7. hodinou ráno v průmyslovém areálu ve Vlkoši na Přerovsku. Hašení vodou tady nepřicházelo v úvahu. “K hašení jsme využili CO2 a z důvodu zvýšení účinnosti a zamezení šíření požáru byl nasazen i prášek,” uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová. Při zásahu hasiči využili takzvanou sněhurku, tedy speciální kontejner se zásobou oxidu uhličitého. Ve spolupráci s energetiky také došlo k odpojení rozvodné skříně od sítě. Ve chvíli, kdy již nehrozilo nebezpečí úrazu elektrickým proudem, použili k dohašení vodu. Museli  obnažit přívodné kabely a proudem je ochladit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Podle vyšetřovatele byla příčinou požáru technická závada v rozvodné skříni trafostanice. Škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun.