Počet studentů na středních školách v kraji se zvýší

Střední škola řemesel v Šumperku
Střední škola řemesel v Šumperku, foto Google Maps

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj reaguje na vysokou poptávku po středoškolském vzdělávání, a proto navýší kapacitu středních škol. Některé z nich se rozšíří ještě letos, k dalšímu nárůstu volných míst dojde v příštím školním roce.

Ještě letos se zvýší kapacita Střední školy řemesel v Šumperku a Střední odborné školy Hranice. „Aktuálně se navýšení kapacit týká Střední školy řemesel v Šumperku a Střední odborné školy Hranice. Do prvních ročníků se tak v září dostane více studentů, než kolik bylo původně zamýšleno,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. V Šumperku by se počet žáků zmiňované střední školy měl navýšit o 260 na celkových 1100, v Hranicích se má kapacita školy zvednout na 355 studentů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Hejtmanství už také usilovně pracuje na tom, aby se počty přijatých uchazečů zvedly ještě v dalších školách. Velký zájem byl letos například o studium na gymnáziích, především pak přímo v krajském městě. „Nejde jen o kapacity samotných škol, ale je třeba sehnat také dostatek učitelů. V navyšování volných míst na školách budeme pokračovat i příští rok,“ objasnil Aleš Jakubec, radní Olomouckého kraje pro oblast školství.