Kino METRO 70 v Prostějově čeká další modernizace  

Kino METRO 70 v Prostějově
Foto Google Maps

PROSTĚJOV – Milionová investice čeká kino METRO 70 v Prostějově. Peníze tentokrát půjdou na modernizaci v oblasti zvuku.

„Zástupce ředitelky Michal Zábranský požádal o účelové poskytnutí investičního příspěvku ve výši 3.27 milionu korun na zmíněnou obnovu,“ uvedla 1. náměstkyně prostějovského primátora Milada. Sokolová s tím, že aktuální rozpočet projektu činí 4.9 milionu korun. Dotace od Státního fondu kinematografie je 400 tisíc a dále kino použije 1.3 milionu korun ze svého investičního fondu. „Dotace bude poskytnuta pro projekt v oblasti technického rozvoje a modernizace kinematografie, konkrétně na obnovu zvukového řetězce, za účelem pořízení nového zvukového systému Dolby Atmos,“ konkretizovala 1. náměstkyně Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kino prošlo na konci roku 2020 redigitalizací, která se týkala pouze pořízení nového digitálního projektoru, projekčního plátna a 3D systému. Její součástí nicméně byla i příprava na budoucí pořízení lepší zvukové technologie, konkrétně se jedná o technologii Dolby Atmos, která by nahradila stávající systém. Obnova zvukového zařízení tedy představuje logické navázání na započatou modernizaci projekční techniky kina.

Dolby Atmos je technologie prostorového zvuku, kdy slyšíte zvuk nejen okolo sebe, ale i seshora. Tato technologie přináší hlubší zážitek ze sledování filmu a postupně se stává standardem nejen pro vysokorozpočtové hollywoodské produkce, ale i na poli lokální filmové produkce.