Párou na slavnosti města Šumperka

Parní lokomotiva Rosnička
Parní lokomotiva Rosnička, foto České drahy

ŠUMPERK – U příležitosti konání městských slavností v Šumperku vypraví České dráhy historický vlak v čele s parní lokomotivou „Rosničkou“. Pojede v sobotu 3. června ze Zábřeha do Šumperka a zpět a během dne sveze cestující ještě do Loučné nad Desnou a Rudy nad Moravou.

Zvláštní vlak bude vyrážet v 9:13 hodin ze Zábřeha a v 9:33 hodin dorazí do Šumperka. V 10:00 hodin se parní lokomotiva s historickou soupravou ze Šumperka vydá na cestu do Loučné nad Desnou a zpět a v 13:42 hodin do Rudy nad Moravou a zpět. Zpět ze Šumperka do Zábřeha bude odjíždět v 15:45 hodin, příjezd do Zábřeha je naplánován na 16:05 hodin. Cestující se mohou parním vlakem svézt na 25. ročník tradičních městských slavností v Šumperku nebo mohou dojet do Velkých Losin a zde si prohlédnout ruční papírnu, renesanční zámek nebo navštívit termální lázně. V Loučné nad Desnou se lidé mohou projít po krásném zámeckém parku a v Rudě nad Moravou si můžou prohlédnout nově zpřístupněný zámek. V Šumperku bude navíc připravena výstava historických motoráčků Hurvínek a Věžák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Jízdenky se budou prodávat u personálu vlaku do vyčerpání kapacity. Ve vlacích bude platit pouze zvláštní jízdné. V každém úseku (Zábřeh na Moravě – Šumperk, Šumperk – Loučná nad Desnou nebo Šumperk – Ruda nad Moravou, respektive opačně) zaplatí cestující nad 15 let za jednosměrnou jízdenku 100 Kč, jízdenka pro děti bude stát 70 Kč,” dodal mluvčí Českých drah Petr Pošta.