Namol opilý řidič otočil auto na střechu

Fotky Policie ČR

ŠUMPERSKO – Jízda pod vlivem se v sobotu nevyplatila silně opilému 56letému řidiči na Šumpersku. V zatáčce dostal smyk a otočil auto na střechu. Sám skončil v nemocnici, pro jeho mladého spolujezdce musel přiletět vrtulník.

Šestapadesátiletý řidič jel v sobotu 3. června se svým BMW od jihu do Štítů na Šumpersku a v zatáčce ztratil kontrolu nad svým vozem. “Při průjezdu levotočivou zatáčkou nepřizpůsobil zřejmě rychlost jízdy svým schopnostem a dostal se s autem do smyku,” uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Řidič vyjel mimo silnici, havaroval do příkopu a auto se zastavilo až v pozici obrácené na střeše. Ve voze byli kromě řidiče ještě další tři spolucestující. Řidič skončil se zraněními v šumperské nemocnici a pro mladého, 23letého muže přiletěl vrtulník a převezl ho do olomoucké fakultní nemocnice. Dechová zkouška ukázala, proč řidič nezvládl řízení, nadýchal totiž 2,6 promile a podruhé 2,48 promile.  “S naměřenými hodnotami souhlasil, ale výtisky o výsledku měření nebyl schopen podepsat,” dodala Zajícová. Taky se zjistilo, že má platnou blokaci řidičského oprávnění. Škoda na autě byla předběžně stanovena na 300 000 korun. Řidič je podezřelý z trestného činu řízení pod vlivem návykové látky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.