Cizinec sedl opilý za volant kamionu a na sedm hodin zablokoval dálnici

Havarovaný kamion
Fotky Policie ČR

OLOMOUCKO – Na sedm hodin byla v sobotu 10. června uzavřena dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu mezi exity Olomouc, Holice a Přáslavice. Za Olomoucí zde havaroval devětatřicetiletý cizinec, který sedl za volant kamionu opilý. Dálnice byla uzavřena z důvodu vyproštění kamionu a přeložení nákladu.

V sobotu 10. června byla na sedm hodin uzavřena dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu mezi exity Olomouc, Holice a Přáslavice. Podle policie tu překládali náklad z havarovaného kamionu, který musel být také vyproštěn. Nehoda se stala kolem osmé hodiny ráno na 278. kilometru dálnice. “Devětatřicetiletý řidič nákladní soupravy se dostatečně nevěnoval řízení (vlivem únavy usnul), plynule přejel z dálnice vpravo do travnatého porostu a keřů, kde havaroval,” popsal nehodu policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič si stěžoval na bolest hlavy, a proto byl převezen do nemocnice v Olomouci, vyšetřením ale u něj nebylo zjištěno žádné zranění. Zato při dechové zkoušce nadýchal 0,99 promile.  „Policisté cizince podrobili dechové zkoušce na alkohol. Muž při ní nadýchal 0,99 promile alkoholu v dechu a k požití alkoholu před jízdou se doznal,“ dodal Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Dálnice byla na sedm hodin uzavřena z důvodu přeložení nákladu a vyproštění kamionu. “Dálniční úsek na Ostravu byl mezi 276. a 281. km z důvodu vyproštění vozidla a přeložení nákladu od 10. do 17. hodin uzavřen,” upřesnil dále Hejtman. Doprava byla odkláněna na starou silnici. Škoda se vyšplhala na 290 tisíc korun, z toho 250 tisíc na kamionu. Policisté cizinci na místě zadrželi řidičák a udělili mu kauci 20 tisíc korun.

Havarovaný kamion

Havarovaný kamion