Šumperská nemocnice opravuje starou internu, vznikne tu nové oddělení

Pavilon E, Nemocnice Šumperk
Foto Google Maps

ŠUMPERK – Šumperská nemocnice pokračuje v modernizaci svého areálu, letos se pustila do opravy pavilonu E, ve kterém sídlí neurologie a plicní. Rekonstrukce staré budovy vyjde na více než osmadvacet milionů korun. Nemocnice plánuje v opraveném pavilonu otevřít nové lůžkové rehabilitační oddělení.

Součástí revitalizačních prací je kompletní výměna oken a zateplení budovy, jež by mělo nemocnici přinést významné úspory energií. Na závěr dostane pavilon díky nové fasádě také moderní vzhled. V letošním roce plánuje nemocnice mimo jiné v opraveném pavilonu otevřít zcela nové lůžkové rehabilitační oddělení, kde by se dostalo intenzivní rehabilitační péče pacientům po operacích či interním nebo neurologickým pacientům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Pavilon E byl až do loňského roku v majetku města. Nemocnici se však podařilo po řadě jednání budovu odkoupit. Se změnou vlastníka posléze přišlo rozhodnutí o nutnosti jeho zateplení, na které se nemocnici podařilo získat částečnou dotaci z evropského programu „Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost“ ve výši 6,4 milionu korun. „Celkové výdaje na zateplení budovy ale reálně přesahují dvacet osm milionů korun. Zbylou část nákladů tak zafinancuje přímo nemocnice,“ uvedl projektový manažer nemocnice Jakub Jirgl.

Rekonstrukce pavilonu je poměrně náročná, zejména s ohledem na jeho stáří. Budova byla totiž postavena ve 30. letech minulého století. Na svou dobu byla velmi moderní vzhledem i vybavením. V poválečných letech sloužila jako infekční pavilon, jenž se později přeměnil v pracoviště interního lékařství. Dodnes mu někteří pamětníci neřeknou jinak než „stará interna“.