Kvůli opravě uzavřou silničáři cestu u Hanušovic

HANUŠOVICE – Zhruba měsíc budou muset řidiči vydržet uzavírku silnice II/369 u Hanušovic. Silnici před dvěma lety poškodil sesuv svahu, silničáři ji nyní konečně opravuji. Objízdná trasa bude vyznačená cedulemi.

Frekventovaná silnice druhé třídy u Hanušovic, kterou před dvěma lety poškodil sesuv půdy, se začala opravovat v květnu. O zahájení stavebních prací jsme vás informovali v tomto článku. Až dosud probíhala oprava silnice za provozu, teď je však nutné poškozený úsek uzavřít. „Až doteď probíhala oprava silnice za provozu. Nyní už to bez uzavření komunikace bohužel nepůjde. Prosím řidiče o trpělivost, omezení bude platit jen na nezbytně nutnou dobu,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Uzavírku mají cestáři naplánovanou od 19. června do 23. července. Po objízdných trasách provedou řidiče jasně značené cedule. Do Hanušovic tak řidiči projedou přes Bohdíkov, Rudu nad Moravou a Olšany, s odbočením na Šumperk a dále na Bludov a Bratrušov. Trasa je obousměrná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Oprava silnice u Hanušovic je technologicky velmi náročná, protože se musí zpevnit i přilehlý svah. A když něco opravujeme, chceme, aby to bylo pořádně. Z toho důvodu je uzavírka nezbytná,“ vysvětlil dočasné omezení Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Opravu financuje Olomoucký kraj, investuje do ní více než sto miliónů korun. Náročná rekonstrukce by měla skončit letos na podzim. Po dokončení všech stavebních prací se mohou řidiči těšit na pohodlnou a bezpečnou jízdu.