Oprava silnic u nádraží v Olomouci je hotová, velká rekonstrukce teď čeká Jeremenkovu

Silnice
Foto Google Maps

OLOMOUC – V Olomouci se pokračuje s opravami silnic. Velká rekonstrukce teď čeká Jeremenkovu ulici, kde se opraví povrch silnice, vybudují se cyklopruhy i ochranné ostrůvky pro přecházení. Až do konce srpna se tak řidiči musí připravit na uzavírku další rušné komunikace ve městě.

Stavební práce na frekventované Jeremenkově ulici se rozjedou v pondělí 19. června a až do konce srpna si vyžádají úplnou uzavírku komunikace. Konkrétně od mostu přes řeku Bystřici až po křižovatku s Pasteurovou ulicí. Dopravní prostor dostane zcela nové uspořádání. „Dojde k vymezení jízdních pruhů pro auta, jízdních pruhů pro cyklisty a bezpečné překonání komunikace chodcům zajistí v místech pro přecházení nové ochranné středové ostrůvky. Spolu s cyklopruhy tady bude městská investice za celkových sedm a půl milionu korun znamenat kompletní opravu povrchu vozovky,“ popsal stavební akci investiční náměstek olomouckého primátora Miloslav Tichý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Stavba nových cyklopruhů vyřeší cyklistům trasu pro jejich bezpečnou jízdu až k mostu přes Bystřici. „Tady naváže na už hotový úsek v Jeremenkově ulici, který dále směřuje cyklisty podél řeky Bystřice Jantarovou cyklotrasou ven z města a míří na Bystrovany,“ objasnil náměstek primátora pro oblast cyklodopravy Tomáš Pejpek.

Omezení čekají i MHD

Uzavírka opravovaného úseku Jeremenkovy ulice je plánována od 19. června do 30. srpna. V první etapě bude v opravovaném úseku zajištěna průjezdnost autobusů. Od 3. července do 17. srpna autobusy veřejné dopravy projedou pouze ve směru k hlavnímu nádraží. Od 18. srpna do 29. srpna úsekem neprojedou ani autobusy, a to kvůli finální pokládce povrchu komunikace. „Vzhledem k tomu, že se jedná o frekventovanou komunikaci, kde navíc parkuje i poměrně velké množství aut, už v předstihu jsme v lokalitě instalovali dopravní značky zamezující parkování od uvedeného data,“ zdůraznil informaci pro parkující řidiče vedoucí odboru dopravy magistrátu Marek Černý. Objízdná trasa povede po třídě Kosmonautů a dále ulicemi 17. listopadu, Husova a Pasteurova.

V přednádraží už bez omezení

Rekonstrukce úseku Jeremenkovy ulice tak od 19. června navazuje na už hotové opravy vozovek v přednádraží. Tam už silnice opět fungují bez jakýchkoli dopravních omezení. Stavební práce, které trvaly pět týdnů a vyžádaly si 8,4 milionu korun, řešily opravy části terminálu v přednádražním prostoru a také komunikaci v úseku od ulice Kosmonautů směrem k ulici Tovární, včetně kruhové křižovatky. V rámci opravy vozovek byly vyměněny asfaltobetonové vrstvy a lokálně proběhlo i vyrovnání obrub a přídlažby.

„Za kruhovou křižovatkou ve směru k ulici Tovární nebyla v rámci opravy záměrně řešena část vozovky v rozsahu asi 70 metrů, a to z toho důvodu, že se v lokalitě připravuje jiný stavební záměr, v rámci kterého se předpokládá i zásah do stávající komunikace,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy Černý.

Doporučená objízdná trasa