Papoušci, které v Prostějově odnesl vítr, se postarali o rozptýlení seniorům v domově

Papoušek Ara
Foto Městská policie Prostějov

PROSTĚJOV -Seniorům a návštěvníkům domova důchodců v Prostějově se postarali o nečekané rozptýlení dva papoušci Ara, které odnesl vítr. Všímavý návštěvník domova záležitost nahlásil prostějovským strážníkům a těm se během půl hodiny ozval majitel opeřenců.

Senioři a návštěvníci domova důchodců na Nerudově ulici v Prostějově se v neděli 11. června dočkali nečekaného rozptýlení. Na zahradě se totiž na jednom stromě uvelebili dva papoušci Ara. Všímavý návštěvník domova nahlásil ojedinělý nález na linku 156 prostějovským strážníkům. Po chvíli se dalšímu muži podařilo jednoho z papoušků nalákat na nastavenou ruku a on vzápětí přeskočil na rameno jeho přítelkyni. Papoušek byl tedy evidentně ochočený a chtěl se mazlit. Mezitím hlídku strážníků pohybující se ve středu města zkontaktoval osmadvacetiletý muž, který  uvedl, že postrádá dva papoušky. Strážníci ho nasměrovali do místa, kde se papoušci momentálně uvelebili. Na Nerudové ulici si chovatel své papoušky odchytil. Strážníkům upřesnil, že se jedná o mladé samičky, se kterými pravidelně chodí létat do Kolářových sadů. “Vlivem silnějšího větru byli papoušci odneseni právě do Nerudovy ulice,” dodala mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová.  Papoušci se tak díky všímavým nálezcům dostali rychle zpět ke svému majiteli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.