Centrum Přerova jako na dlani, Masarykovo náměstí snímá kamera

Pohled z webkamery na přerovské náměstí
Ilustrační foto

ŘEROV – Můžete sedět klidně doma v obýváku, přesto víte, co se děje v Přerově na náměstí. Díky kameře, která byla nainstalována na Městský dům, ho totiž vidíte v přímém přenosu.

Díky kameře, která byla nainstalována na Městský dům v Přerově, máte přerovské Masarykovo náměstí jako na dlani a na webu můžete vidět, co se v centru města aktuálně děje. Příšt rok tak budete moci on-line pozorovat i přestavbu budovy bývalého Emosu na magistrát. „A právě s rekonstrukcí této budovy kamera souvisí. Na Emosu totiž byla v minulosti umístěna kamera, která snímala náměstí – provozovala ji soukromá společnost a přímý přenos z centra lidé sledovali na jejích stránkách. Při přípravě objektu na rekonstrukci muselo být „oko“ odstraněno a lidé nás žádali, ať on-line přenos zajistíme. Rozhodli jsme se vyhovět,“ uvedl náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kamera stála, včetně instalačních prací, bezmála 34 tisíc korun, měsíčně bude město platit za údržbu, servis a dohled 900 korun. „Jedná se o venkovní panoramatickou IP kameru, která je vybavena bílým LED světlem pro dosvit do 40 metrů – a díky integrované funkci Full-color poskytuje barevný obraz i v horších světelných podmínkách,“ informovala Jitka Kučerová z přerovského magistrátu.

Aktuální dopravní situace na webu

Město provozuje od roku 2019 i přehledové kamery z frekventovaných silnic, které jsou rovněž dostupné na webu města. „Kamery ukazují řidičům aktuální dopravní situaci. Než usednou do svých aut, mohou se podívat, kde jsou vozovky „zasekané“ a kde průjezdné. A podle toho také volit trasu jízdy,“ připomněl náměstek pro dopravu Tomáš Navrátil. Dvě kamery jsou v Komenského ulici, dvě na Velké Dlážce, jedna v ulici 9. května a jedna v ulici Velké Novosady.