Na vysílači Praděd se opravuje nátěr, turisty by to nemělo příliš omezit

Vysílač na Pradědu

JESENÍKY – Vysílač Praděd na vrcholu stejnojmenné hory, nejvyššího vrcholu Hrubých Jeseníků, prochází v tuto dobu opravami. Praděd je v létě oblíbeným cílem turistů i cyklistů, provozovatel vysílače, kterým jsou České radiokomunikace (CRA), se proto snaží, aby probíhající práce turisty co nejméně omezily.

Vysílač Praděd na vrcholu nejvyšší hory Jeseníků prochází v tuto dobu opravami. Probíhá úprava nátěru těla vysílače. Kvůli pracem je část prostoru okolo vysílače ohrazená zábranami, vstup do hotelu a na vyhlídku je zajištěný speciálními koridory pro vstup i odchod návštěvníků. “Venkovní práce na vysílači Praděd je možné provádět prakticky jen v letních měsících, protože povětrnostní podmínky jindy jejich provedení neumožňují,” vysvětlila mediální zástupkyně CRA Petra Miterová. V tuto dobu zároveň směřuje na vrchol největší počet turistů a cyklistů, proto se CRA snaží umožnit co nejhladší souběh prací a turistické sezony.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

“Harmonogram prací je proto například uzpůsoben provozu pravidelné linky autobusu, která bude mít vždy ve středu umožněný příjezd i parkování a práce budou po tu dobu přerušeny,” dodala Miterová. Zmíněná linka autobusu vozí v letní sezóně každou středu na Praděd seniory a hendikepované. Vrchol je jinak motoristům nepřístupný, patří totiž do chráněné krajinné oblasti. Opravy potrvají do konce srpna.