V Mrsklesích u Olomouce se chystá druhý ročník rockového festivalu. Kapela Premier zde oslaví 30 let od hitu Hrobař

Kapela Premier
Kapela Premier, foto archiv kapely

OLOMOUCKO – Druhý ročník festivalu Mrsklesy RockFest najde 15. července opět své působiště ve Sportovním areálu v Mrsklesích u Velké Bystřice na Olomoucku. Láká jak na lokální rockové kapely, tak na staré osvědčené klasiky. Hlavním účinkujícím bude kapela Premier, která letos slaví 30 let od vydání legendární rockové pecky Hrobař.

Brány druhého ročníku festivalu Mrskley RockFest se otevřou 15. července už ve 13 hodin a návštěvníci se mohou během celého dne těšit na pět rockových pecek. Celý program odstartuje čím dál oblíbenější přerovská kapela Kameron, do jejíhož repertoáru patří nejen předělávky hitů přetextované do češtiny, ale i písně z jejich vlastní tvorby. Z Brna přijede rocková kapela Mylions, která vznikla spojením bývalých členů legendárních kapel Kern, Titanic a Alband. I když kapela funguje jen pár let, má za sebou dvě řadová alba a několik zdařilých hudebních počinů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Jediným českým revivalem skupiny Harlej je mladá olomoucká krev, kapela Harlej Revival Olomouc, která se stává nejen v našem regionu špičkou mezi tributovými a zábavovými kapelami. V minulém roce se stali jednou z hlavních hvězd festivalu rockových revivalových kapel ZasTenRock v Zásadě u Jablonce nad Nisou a podmanili si dav, který čítal přes dvě tisícovky nadšených posluchačů. Na kapele je kromě mladické energie zajímavé to, že chystá psát vlastní songy v rockovém stylu, a tak je už jasné, že se dav fanoušků, a především fanynek, bude jen rozrůstat.

Megahit Hrobař oslaví třicítku

Závěr programu bude patřit legendám. Tou olomouckou je bezesporu matador metalové scény Mirek Spilka, frontman kapely Calibos, která působí na hudební scéně od polistopadových dní roku 1989. Jejich koncerty jsou dlouhá léta hojně navštěvované a kapela Calibos má rozhodně po letech ještě co říct. Nejočekávanějším vystoupením bude koncert legendární kapely Premier, která v 90. letech drtila přední příčky českých hitparád s megahitem Hrobař. Letos tento velký hit oslaví 30 let od svého uvedení a zajisté bude tím hlavním vyvrcholením celého festivalu.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti TicketLive za 290 korun. Na místě budou stát 370 korun. Na festival bude také zajištěn levný rozvoz do okolních města a obcí. Sledujte oficiální Facebook Mrsklesy RockFest.