Dálnici z Litovle do Křelova čeká oprava. Co to znamená pro řidiče?

Dálnice
Foto ŘSD

OLOMOUCKO – V neděli 2. července začíná plánovaná oprava dálnice D35 v úseku Litovel – Křelov. Práce potrvají do druhé poloviny listopadu, po tuto dobu bude doprava v obou směrech svedena do jednoho jízdního pruhu.

V neděli 2. července začíná plánovaná oprava dálnice D35 v úseku Litovel – Křelov. Během rekonstrukce asi za 173 milionů korun se vymění povrch pravého jízdního pásu ve směru na Olomouc. Celková délka opravované trasy je víc než 10 kilometrů. “Nezávislá prohlídka trasy Litovel–Křelov diagnostikovala přítomnost trhlin, deformací, vyjetých kolejí a starých oprav postupně nevyhovujících potřebnému stavu dálnice, proto byla zvolena obsáhlá rekonstrukce formou recyklace za studena a pokládky nových asfaltových vrstev,” uvedlo na webu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Práce potrvají do druhé poloviny listopadu. Po dobu opravy bude doprava mezi 248,5. až 259. kilometrem v obou směrech svedena do jednoho jízdního pruhu, řidiči projedou sníženou rychlostí.  V průběhu prací bude uzavřena odpočívka Unčovice a neprůjezdné sjezdy či nájezdy nahradí objízdné trasy vedené k nejbližšímu dálničnímu křížení, kudy se řidiči mohou vrátit zpět na požadovaný směr.