O prázdninách jen dvě promítání denně. Kino Oko v Šumperku dostane nový kabát

Kino Oko v Šumperku

ŠUMPERK – Plánovaná rekonstrukce kina Oko v Šumperku odstartovala. Proměnou projdou prostory prvního patra a budova dostane novou střechu a zateplenou fasádu. Stavební práce však s sebou přinesou omezený provoz.

Dlouho očekávaná rekonstrukce kina Oko v Šumperku odstartovala. O plánovaných úpravách jsme vás již informovali v tomto článku. Během letošního a příštího roku projdou proměnou prostory prvního patra, ve kterých vznikne malý kinosál, celá. budova dostane novou střechu a zateplenou fasádu. Rekonstrukce se provádí podle studie a projektu architektů Ivo a Jana Skoumalových. Po ní už bude zbývat jen poslední etapa oprav, která je zaměřena na současné neutěšené prostranství před kinem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Před pěti lety prošlo kino Oko velkou rekonstrukcí, která se týkala interiéru foyer a chodeb a také inženýrských sítí. Právě zahájená etapa je teď zaměřena především na vnější vzhled kina. To dostane novou střechu, na niž bude instalována fotovoltaika, vymění se všechny klempířské prvky a proměnou projde i fasáda, která se zateplí. Stavební úpravy se dotknou taky horního patra, kde vzniknou nový malý kinosál, promítací místnost se zázemím a snackbar, a rekonstrukce čeká rovněž toalety.

Omezení provozu kina

„Pozitivní zpráva o zahájení rekonstrukce s sebou nese i jednu drobnou negativní. Vzhledem k velkým bouracím zásahům bude omezen provoz kina v odpoledních hodinách. A protože bude pokladna přemístěna do foyer, budou se vstupenky prodávat vždy hodinu před začátkem prvního promítání,“ říká ředitel kina Oko Kamil Navrátil. Upozorňuje, že místo třech promítání denně, jež kino před pár lety o prázdninách úspěšně zavedlo, nabídne pouze dvě denně. „Od pondělí do soboty tak budou první představení začínat po sedmnácté hodině. V neděli ale provoz nebude omezený vůbec,“ ujišťuje ředitel.