V Prostějově přibudou nové informační radary

Informační radary

PROSTĚJOV – Šest nových informačních radarů bude postupně naistalováno v ulicích Prostějova.  Ty změří řidičům aktuální rychlost a měly by přispět hlavně k bezpečnosti provozu a zklidnění dopravy v ulicích města.

V ulicích Prostějova přibude šest nových informačních radarů. Radary změří řidičům jejich aktuální rychlost a měly by přispět k bezpečnosti provozu a zklidnění dopravy v ulicích města.”Vzhled ukazatele byl vytvořen ve spolupráci s dopravními psychology a specialisty z oblasti dopravního výzkumu tak, aby vizuální efekt na zklidnění řidiče byl co nejvýraznější a jeho působení bylo co nejdelší v denních i nočních hodinách,” uvedl vrchní inspektor Městské policie Prostějov Petr Zapletal. Měřiče také dokáží vyhodnocovat statické údaje dopravy v obou směrech jízdy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Navrhovaná umístění

B. Šmerala – naproti domu číslo 11 na sloupu veřejného osvětlení ve směru k Jungmanově ulici

Domamyslická – v křižovatce s ulicí V Loučkách, na sloupu veřejného osvětlení u domu V Loučkách číslo 1 ve směru na Seloutky

Josefa Lady – sloup veřejného osvětlení, asi 50 metrů před přechodem pro chodce na Polišenského ulici ve směru k zimnímu stadionu

Kostelecká – sloup veřejného osvětlení na příjezdu do města, před křižovatkou s ulicí Za Velodromem

Kostelecká – sloup veřejného osvětlení naproti domu číslo 20 v úrovni autobusových zastávek ve směru příjezdu do města.

Vrahovická – místo současného umístění asi 20 metrů za mostem přes říčku Romži, ve směru k ZŠ Majakovského

Žešov – sloup městského rozhlasu za mostem

Hacarova –  uprostřed ulice, v blízkosti autobusové zastávky

Navrhovaná místa jsou schválená dopravním inspektorátem.