Vodo-písko-hrátky. Přerovské děti se budou na konci července bavit v Michalově

Děti na písku
Halda písku a na něm v rukou dětí bagry, lopatky, kyblíky a formičky – tak to vloni 27. července vypadalo v Michalově. Úředníci se kvůli dětem převlékli do masek, které jim měly na jednotlivých soutěžních stanovištích zpříjemnit pohádkovou cestu. Letos bude mít akce obdobnou podobu

PŘEROV – Voda, písek, zábava, cesta do pohádky – to všechno bude spojovat akci, kterou pro nejmenší děti pořádá přerovské radnice. Vyrobit si z písku třeba hrad, dinosaura nebo třeba i sněhuláka budou moci ve čtvrtek 27. července od desíti ráno do dvou odpoledne v Michalově – na dětském hřišti u občerstvení U Králíčka.

Letošní akce navazuje na loňskou úspěšnou Letní pískovanou, která se těšila velkému zájmu přerovských dětí. Letošní akce bude velmi podobná. „Děti si budou hrát na třech pískovištích, jedno z nich vznikne jen pro účel této akce. Necháme dovézt hromadu písku a dodáme také hračky na písek. A děti si budou užívat i vodní hrátky,“ řekl náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Součástí akce bude i zábavná hra Kouzelná cesta, na které děti doprovodí pohádkové bytosti, které jim budou dávat různé úkoly. „Děti při startu obdrží kartičku a do ní začnou sbírat razítka za splnění úkolů. Při nasbírání všech razítek je čeká sladká odměna v podobě zmrzliny. Soutěžní karta je zároveň i slosovatelná – o půl jedné se mohou malí účastníci, kteří budou mít v losování štěstí, těšit na malý dárek,“ doplnila Romana Pospíšilová z přerovského magistrátu.