Dívka vlítla do cesty cyklistovi, ten se vážně zranil. Neviděli jste nehodu?

Místo dopravní nehody
Místo nehody, foto Policie ČR

ŠUMPERK – Ke srážce mezi neopatrnou mladou chodkyni a cyklistou došlo v Šumperku už na Velikonoční pondělí 10. dubna, nicméně policii se dodnes nepodařilo nehodu řádně objasnit. Hledá proto případné svědky nebo řidiče, kteří by měli k dispozici záznam z kamery v autě.

Nehoda se stala na Velikonoční pondělí 10. dubna v 17:00 hodin v Šumperku na Reissově ulici. Neznámá chodkyně se pořádně nerozhlédla a vstoupila do cesty přímo před přijíždějícího cyklistu. “Doposud nezjištěná chodkyně, aniž by se řádně přesvědčila, že může bezpečně přejít komunikaci, vstoupila od pravého okraje ve směru od Rapotína do vozovky bezprostředně před přijíždějícího cyklistu, který jel na svém jízdním kole značky Merida po uvedené ulici ve směru od Rapotína na Šumperk,” upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po srážce cyklista spadl i s  kolem na silnici a vážně se zranil. Chodkyně, která mu měla vlítnout do cesty, ještě před příjezdem policie odešla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Policie zahájila trestní řízení pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. K popisu neznámé chodkyně zjistila, že se jedná o mladou ženu bílé pleti, plnoštíhlé postavy ve věku okolo 15 let, vysoké 160 centimetrů, se světle hnědými vlasy střední délky po ramena. Na sobě měla mít oblečenou žlutou mikinu. V době nehody ji doprovázela ještě další dívka přibližně stejné postavy a věku.

Policie hledá případné svědky nehody, kteří by měli jakékoli informace k uvedené události nebo řidiče, kteří mají záznam z kamery v autě v době nehody nebo krátce po ní a žádá je, aby se ozvali na bezplatnou linku 158. Na toto číslo se může ozvat i dívka, která pravděpodobně nehodu způsobila.