Dva neviditelní cyklisté se na cyklostezce srazili

Cyklista v noci
Ilustrační foto Pixabay

PŘEROVSKO – Dva cyklisté se v pátek pár minut po 23. hodině na cyklostezce na Přerovsku přesvědčili, jak nebezpečná je jízda na neosvětleném kole. Devatenáctiletý cyklista se tu srazil s 66letým mužem na elektrokole, bez světel se totiž navzájem neviděli.

V pátek 14. července pár minut po 23. hodině se stala dopravní nehoda na cyklostezce v katastru Želatovic na Přerovsku. Mladý 19letý cyklista jel na neosvětleném kole z kopce ve směru na Želatovice a najel ke středu cyklostezky. V opačném směru jel na taktéž neosvětleném elektrokole 66letý muž, takže se navzájem neviděli a srazili se. Mladík se přivolanou záchrannou službou nenechal ošetřit a senior skončil se zraněními v péči zdravotníků, kteří ho převezli do přerovské nemocnice.  Při nehodě mohl svou roli hrát i alkohol. “Dechová zkouška potvrdila, že starší z cyklistů jel pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal 1,92 promile a při opakované zkoušce 1,87 promile,” objasnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Při nehodě vznikla škoda i na kolech, policisté ji předběžně vyčíslili na 15 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.