Řídil náklaďák s dvojkou v krvi, takhle to dopadlo

Dopravní nehoda
Fotky Policie ČR

MOHELNICKO – Třicetiletý řidič, který řídil na Mohelnicku náklaďák s návěsem opilý, může mluvit o obrovském štěstí. Auto sice odrovnal, ale sám vyvázl jen s lehkým zraněním. Bez újmy ovšem určitě nezůstane jeho peněženka, způsobená škoda přesahuje jeden milion.

Havárie se stala před pátou hodinou ranní na silnici I/35 ve směru od Mohelnice na Studenou Loučku. Třicetiletý řidič při ní odrovnal náklaďák s návěsem. “V místě pravotočivé zatáčky začal řidič předjíždět jiné nákladní vozidlo a při zařazování zpět do pruhu dostal s vozidlem smyk, vyjel vpravo mimo vozovku, kde postupně narazil do dvou směrových sloupků a tří stromů, následně ještě narazil při jízdě v příkopu do svodidel a označníku přemostění,” popsala nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté, kteří na místo přijeli, dali řidiči dýchnout a přístroj ukázal 2,34 promile alkoholu v dechu. Řidič si způsobil jen lehké zranění a odběr krve v nemocnici odmítl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Škoda více než milion

Na nákladní soupravě byla škoda předběžně vyčíslena na 1 000 000 korun a na poškození svodidel, směrových sloupcích a označníku byla odhadnuta na 33 000 korun. Policisté zahájili trestní řízení pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dopravní nehoda

Dopravní nehoda