Nemocné modříny v Kolářových sadech v Prostějově musely být pokáceny

Nemocné stromy
Foto Magistrát města Prostějova

PROSTĚJOV – Při kontrole dřevin na území města Prostějova upozornila odborná firma na havarijní stav modřinu ve východní části Kolářových sadů, poblíž březové aleje. Kvůli bezpečnosti kolemjdoucích musel být strom okamžitě pokácen, spolu s ním šel k zemi i druhý menší výrazně prosychající modřín v těsné blízkosti.

Při aktuálně probíhající kontrole dřevin na území města Prostějova upozornila odborná arboristická firma na havarijní stav modřínu opadavého ve východní části Kolářových sadů, poblíž březové aleje. “Strom měl dle odborníků zřetelně sníženou vitalitu, silně narušenou stabilitu a zdravotní stav, infekci kmene, trhliny, dutinu ve kmeni a je podezření na infekci kořenů,” upřesnil na webu Odbor správy a údržby majetku města (OSÚMM). Vzhledem k tomu, že strom rostl poblíž laviček a frekventované pěšiny, bylo nutné kvůli bezpečnosti kolemjdoucích strom okamžitě pokácet. Spolu s ním šel k zemi i druhý menší neperspektivní a výrazně prosychající modřín rostoucí v těsné blízkosti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

“Za pokácené stromy vysadí město Prostějov ve vhodném období v lokalitě Kolářových sadů adekvátní náhradu,” ubezpečil OSÚMM.