Uzavírka u Hanušovic končí, úplně hotovo ale ještě není

Oprava silnice
Fotky Krajský úřad Olomouckého kraje

HANUŠOVICKO – Už zítra, v sobotu 22. července, opět projedou řidiči po silnici druhé třídy II/369 u Hanušovic. Zhruba měsíc tam trvala úplná uzavírka a auta jezdila po objízdných trasách. Od zítřejších 10 hodin bude obnoven jednosměrný provoz, řídit ho budou semafory.

„Silnice se začala opravovat v květnu a uzavírka byla dopředu naplánovaná. Naštěstí vše šlo podle plánu a omezení platilo opravdu jen na nutně nezbytnou dobu. Děkuji všem řidičům za trpělivost při nezbytných úpravách, nyní už je čeká jen menší zdržení,“ řekl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Vozovku před dvěma lety poškodil sesuv půdy. Jedná se o problematické místo, kde je silnice lemována nestabilním svahem a řekou Moravou. Projekt počítá nejen s opravou samotné silnice, ale také se stavbou zárubní a opěrné zdi, přeložky koryta řeky Moravy a stavbou nových silničních propustků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Tato silnice patří mezi páteřní komunikace v regionu a projedou po ní tisíce vozidel denně. Její opravě, která je technologicky velmi náročná, proto přikládáme mimořádný význam a chceme zajistit bezpečný průjezd aut. Rekonstrukce, do které kraj investoval více než sto miliónů korun, skončí ještě letos na podzim,“ dodal Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Oprava silnice