V Prostějově se chystá první dražba odtažených aut s propadlou technickou

Auto bez technické
Dražená Fabia

PROSTĚJOV – Statutární město Prostějov připravuje na úterý 26. září ve 14:00 hodin první dražbu sedmi aut bez technické odtažených z ulic města. Dražená auta si můžete prohlédnout ve třech termínech v srpnu a v září.  

Pokud si majitelé včas neodstraní auta bez technické, která zabírají parkovací místa v Prostějově, nechá je město odtáhnout. Pokud si pak odtažené auto nevyzvednou, prodá je město ve veřejné dražbě. “V opačném případě přikročíme k jejich odstranění, odstavení a umístění na plochu k tomuto účelu určenou (areál společnosti PV Recyklace s.r.o.). Náklady spojené s odstraněním a odstavením vozidla budou po jejich provozovatelích následně vymáhány. Pokud si majitelé vozidla po zaplacení nákladů za jejich odtah a skladování do 3 měsíců nevyzvednou, přistoupí město k jejich prodeji formou veřejné dražby,“ popsal celý proces již dříve první náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil. První taková dražba se připravuje na úterý 26. září ve 14 hodin. Dražba proběhne v sídle společnosti PV Recyklace na Vrahovické ulici číslo 4720/52 v Prostějově, kde jsou auta uložena.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Dražit se budou tato auta:

  • Opel Astra
  • Fiat Punto
  • Renault Clio
  • Fiat Bravo
  • VW Golf
  • Škoda Felicia
  • Škoda Fabia

Prohlídky dražených aut budou umožněny v úterky 29. srpna., 5. září a 12. září vždy od 14:00 hodin. Sraz účastníků prohlídek a dražby je vždy ve 14:00 hodin, vezměte si s sebou vlastní výstražnou vestu. Auta budou dražena samostatně, vyvolávací cena každého auta je stanovena na 1.000 korun, minimální příhoz je 100 korun, výše příhozu není omezena. Dražená auta jsou bez techničáku a klíčů.