Mladý muž na Šumpersku bil svou matku, na policisty házel flašky od piva

taser
Ilustrační foto: taser, Wiki Commons

ŠUMPERSKO – 20letý muž se minulý týden ve Velkých Losinách na Šumpersku pustil do členů své rodiny, na svou matku zaútočil bitím a kopanci. Při incidentu rozbil několik věcí a pak začal házet flašky od piva na policisty. Ti ho museli paralyzovat taserem.

Minulý týden vyjížděli policisté do Velkých Losin na Šumpersku, když dostali oznámení o fyzickém napadání členů rodiny rodinným příslušníkem. Jejich hlídky na místě zjistily, že 20letý mladý muž začal být slovně bezdůvodně agresivní a zakrátko nato zaútočil bitím a kopanci na svoji matku. Pak se pustil i do další příbuzné, protože se matky zastala. “Dostala několik ran pěstí a pak na ni zaútočil francouzskou holí a bil ji po celém těle. V průběhu incidentu úmyslně rozbil dva televizory, skleněný stůl a dveře v hodnotě 20 000 Kč,” upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Když přijeli policisté, byl pořád agresivní a hodil po nich skleněný popelník. Přitom vulgárně nadával a vyhrožoval jim likvidací a újmou na životech jejich rodinám včetně dětí. Pak po nich hodil čtyři flašky od piva, policisty naštěstí ani jedna z nich netrefila, protože stihli rychle zareagovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

“Agresor nespolupracoval a situace na místě eskalovala, proto jeden z policistů z oddělení hlídkové služby použil proti útočníkovi taser, aby tak zabránil dalším útokům,” dodala Zajícová. Agresivní mladý muž byl převezen do nemocnice k ošetření se zraněním, které si způsobil sám o sklo dveří ještě před příjezdem policistů. Provedenou dechovou zkouškou se zjistilo, že je pod vlivem, když nadýchal něco málo přes jednu promile. Po ošetření skončil na policejní služebně a později v cele. Byl obviněn z násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, ublížení na zdraví, výtržnictví, poškození cizí věci a nebezpečné vyhrožování, za uvedené skutky mu hrozí až šest let za mřížemi. Trestní stíhání probíhá na svobodě.