Požáry už nehrozí. Kraj odvolal zákaz

Lesní požár
Ilustrační foto Pixabay

OLOMOUCKÝ KRAJ – Olomoucký kraj dnes od 12 hodin ukončil období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů a ukončil zákaz rozdělávání nebo udržování otevřených ohňů či pálení klestí. Zákaz platil od 12. července kvůli vysokým teplotám a suchému počasí.

Olomoucký kraj dnes od 12 hodin ukončil období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů, které platilo od 12. července na celém území kraje a hejtman Josef Suchánek ho vyhlásil na základě doporučení ředitele Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje. Vedlo k tomu dlouhé období bez srážek a vysoké teploty. O jeho vyhlášení jsme vás informovali v tomto článku. Od té doby však v regionu několikrát pršelo a teploty se snížily, proto kraj období zvýšeného nebezpečí vzniku požárů zrušil. V praxi toto mimořádné opatření znamenalo například zákaz rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně, pálení klestí, používání pyrotechnických výrobků a létajících přání, jízdy parní lokomotivou, odhazování hořících či doutnajících předmětů nebo spotřebovávání vody z umělých a přírodních nádrží určených jako zdroje požární vody k jiným účelům než k hašení požárů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

I přesto, že hejtmanství zrušilo zákaz rozdělávání ohňů, žádá všechny obyvatele, aby byli stále k přírodě kolem nás i k sobě navzájem ohleduplní,” uvedla mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje Alena Minxová.