Potravinová banka v každém okresním městě. Pomoc se rychleji dostane k potřebným

Potravinová banka
Ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Zhruba 200 tun pomoci pro více než šest tisíc lidí – to je předpokládaná kapacita rozšířené sítě potravinových bank, která vzniká v Olomouckém kraji. Výdejna potravinové pomoci bude od září v každém okresním městě. V krajském působí už od začátku roku.

„Projekt je zaměřený na matky samoživitelky a rodiny s dětmi, dále na osoby v nouzi, seniory a podobně. Počet lidí, kteří využívají potravinové banky, roste a kraj na to chce reagovat,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Olomoucké hejtmanství přispěje na rozšíření potravinových bank částkou tři milióny korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Potřebujete pomoc?

Potravinové banky fungují v Česku na principu redistribuce. Znamená to, že lidé si pro jídlo nechodí přímo do potravinových bank, ale získávají jej od výdejních organizací, které s bankami spolupracují. V Olomouckém kraji jich je jednačtyřicet – řadí se mezi ně například Charita, Člověk v tísni nebo Armáda spásy. Kompletní seznam najdete na webu.

„Důvod, proč potřebujeme síť potravinových bank rozšířit, je ten, že organizacím nabízejícím potravinovou pomoc už nestačí sklady a trápí je i nedostatek personálu. Rozšíření výdejen potravinové pomoci do Prostějova, Přerova, Šumperka a Jeseníku distribuci potravin urychlí a zlepší,“ vysvětlil Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro sociální oblast.