Cyklisti se srazili v Prostějově na cyklostezce. Neviděli jste nehodu?

Nehoda cyklistů
Místo nehody, foto Policie ČR

PROSTĚJOV – Policie hledá svědky nehody mezi dvěma cyklisty, která se stala v pátek 28. července večer na cyklostezce v Prostějově. Starší cyklista měl jet po stezce nebezpečným způsobem a tím způsobit srážku s protijedoucím cyklistou, po pádu oba skončili v nemocnici.

V pátek 28. července v době mezi 20:40 a 21:00 hodin jel 31letý cyklista od Prostějova směrem na  Žešov po cyklostezce, kdy v protisměru jel 27letý cyklista. “Starší cyklista po cyklostezce kličkoval a s největší pravděpodobností vjel protijedoucímu do jízdní dráhy, kdy došlo ke střetu a pádu obou cyklistů na zem,” popsala vzniklou situaci policejní mluvčí Miluše Zajícová. S mladším cyklistou jela na koloběžce jeho přítelkyně, která ale jela před ním a samotnou srážku neviděla, pouze za sebou uslyšela ránu. Uvedla ale, že protijedoucí cyklista při jízdě kličkoval a sama musela při průjezdu okolo něj zpomalit, aby se nesrazili. Oba muži se při pádu zranili a záchranáři je převezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policie žádá veřejnost o pomoc při objasnění nehody. Pokud jste se v uvedené době pohybovali po cyklostezce v  Brněnské ulici v Prostějově a mohli byste policii podat jakoukoliv svědeckou výpověď k průběhu srážky cyklistů a taky případně k nebezpečné jízdě cyklisty – kličkování, rychlost, bezprostřední ohrožení a podobně, kontaktujte bezplatnou linku 158. Pokud jste kolem místa nehody projížděli v autě a nehodu nebo jízdu cyklistů jste viděli nebo zachytili na kameře umístěné v autě, ozvěte se jim taky.

Mapka místa dopravní nehody (DN)