Hřbitov Highgate: Toto londýnské místo nemá dobrou pověst – říká se, že tu působí temné síly

Hřbitov Highate. Zdroj: www.commons.wikimedia.org

Hřbitov Highgate v Londýně je považován za nejzáhadnější hřbitov světa – bylo tu totiž zaznamenáno mimořádně velké množství nevysvětlitelných paranormálních jevů.

Založení hřbitova

Hřbitov byl otevřen v roce 1839 a nachází se v severní části Londýna. Můžeme tady nalézt až 53 tisíc hrobů. Proč byl ale vybudován hřbitov právě zde? Vždyť v 18. století tu ještě stála luxusní víla Ashurst House – tu koupil roku 1720 záhadný cizinec, který se sem přestěhoval, aby prý unikl upíří „epidemii“. Tak je to alespoň zapsáno v pramenech. Pochopitelně se objevují názory, že sem vodil dívky, vysával z nich krev a těla zakopával na zahradě.

Dracula?

Šířily se také zvěsti, že sem byla převezena truhla s mrtvolou středověkého šlechtice, který prý měl zálibu v černé magii. K životu ho přitom právě zde měli probudit místní satanisté. Na hřbitově strávil roku 1969 noc i představitel britské organizace, která se zabývá paranormálními jevy, a to British Psychic and Occult Society, David Farrant. A ten spatřil přízrak, který měl být dva metry vysoký, s tmavým pláštěm a planoucíma očima. Biskup Seán Manchester byl přesvědčen, že zde působí sám hrabě Dracula – tedy Vlad Tepes, jeho předobraz, žijící v 15. století.

Eleanor Siddal

Roku 1862 byla na tomto hřbitově pohřbena básnířka Elizabeth Eleanor Siddal, manželka básníka Dante Rossettiho. Je zvláštní, že byla pohřbena na hřbitově, ač spáchala sebevraždu – to tehdy nebývalo zvykem. Rossetti jí dal do rakve svou sbírku básní. Následovaly roky, které pro něj nebyly právě příznivé – stal se závislým na alkoholu a na drogách, ovšem jeho literární agent Charles Howell dostal nápad: vykopou sbírku básní, které dal do rakve. Sedm let po její smrti tedy otevřeli hrob, jaké však bylo jejich překvapení, když nalezli tělo neporušené! Eleanor vypadala jako živá. Okamžitě se objevily teorie, co to způsobilo. Podle některých za to mohly temné síly působící na hřbitově, podle jiných se stala žena upírem.

Divné události

Lidé zde také od poloviny 19. století nacházeli mršiny zvířat – ze začátku malých, pak však přibyla i větší. Zvláštní na tom bylo, že v žilách těchto zvířat prý nebyla ani stopa po krvi. Navíc se na hřbitově, podle místních lidí, začala zjevovat stařena s dlouhými šedivými vlasy. Měl to snad být přízrak ženy, která zabila své děti. Hřbitov získal pověst místa s výrazně negativní energií, a tak sem na přelomu 19. a 20. století spěchali angličtí okultisté, měli tu proběhnout i nějaké rituály.

Na hřbitově se udála i řada dalších podivných událostí, které působí děsuplně, a o zdejší energii si místní myslí své. Bude některá záhada hřbitova Highgate někdy vysvětlena?