Venkovské drama i příběh z regionu. Divadlo Šumperk uvede v nadcházející sezóně sedm premiér

Divadlo Šumperk
Divadlo Šumperk, foto Google Maps

ŠUMPERK – Šumperské divadlo čeká v nadcházející sezóně sedm premiér. Otevře ji Maryša bratrů Mrštíkových. Předplatné na divadelní sezónu 2023/24 je již v prodeji.

Jedno z nejuváděnějších českých dramat otevře novou divadelní sezónu v divadle Šumperk. Maryša bratrů Mrštíkových se na šumperské jeviště vrací po téměř třiceti letech. I když ne tak úplně. Naposledy byla Maryša uváděna v prostorách D123, kde divadlo provizorně sídlilo po devastujícím požáru hlavní budovy. Po venkovském dramatu se diváci mohou těšit na Lovce mamutů, legendární román, odehrávající se v paleolitu, který napsal Eduard Štorch. Na zbrusu novou adaptaci románu jsou srdečně zváni všichni, kdo četli, nebo se teprve chystají číst tento dobrodružný příběh.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Třetím titul se odehrává v současnosti. Název zní Pekelnej večer & Past na blby. Jde o dvě francouzské jednoaktové komedie, jež dosud nebyly v ČR uvedeny. Poprvé je čeští diváci uvidí právě v Šumperku během jednoho večera. První je situační komedií, druhá si pohrává s žánrem politické satiry. Následovat bude příběh o Habermannovi. Smrt tohoto bludovského mlynáře z období konce druhé světové války je dodnes opředena řadou mýtů a nejasností. Tímto titulem šumperská dramaturgie navazuje na vloni započatou sérii s regionem spjatých titulů. Předplatitelskou nabídku pak uzavře populární německá komedie Úča musí pryč!

Představení mimo předplatné

Mimo předplatné budou zinscenovány dvě hry pro malou scénu Hrádek – interaktivní monodrama 3testry herečky Ladislavy Jančíkové a pohádka pro nejmenší Hrnečku, vař!

Celá sezona nese podtitul Nečekaný hrdina, který je odkazem vztahujícím se nejen k titulům, ale i k šumperskému divadlu jako takovému, jež je samo o sobě nečekaným hrdinou, který zdolal řadu příkoří, s nimiž se musel ve své historii potýkat.

Bližší informace o předplatném, které je již v prodeji, najdete na webu nebo v obchodním oddělení divadla.