OBRAZEM: Krajem se prohnaly bouřky. Hasiče zaměstnaly dva požáry po úderu blesku i popadané stromy

Olomouckým krajem se prohnaly bouřky
Spadlý strom, fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Náročnou noc mají za sebou hasiči v Olomouckém kraji, hlavně pak na Olomoucku. Kvůli silným bouřkám vyjížděli k více než dvacítce událostí, většinou k popadaným stromům, řešit museli i dva rozsáhlé požáry po úderu blesku.

Nejprve hasiči vyjížděli do Šternberka, kde po úderu blesku začala hořet střecha dílny u rodinného domu. “Požár byl nahlášen 20 minut po půlnoci, rychle se rozšířil na celou konstrukci, která se během hasebních prací propadla dovnitř objektu o rozloze zhruba 15×10 metrů,” uvedla  krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Na místě zasahovalo 6 jednotek, které hasily hořící střechu a zároveň ochlazovaly okolní stavby, aby nedošlo k dalšímu šíření požáru. “Dle našeho vyšetřovatele se škoda podle odhadu vyšplhá ke 2,8 milionům korun, uchráněné hodnoty se blíží 6 milionům korun,” dodala Balážová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Ve 2 hodiny 11 minut dostali hasiči hlášení o dalším požáru. Tentokrát jednotky vyjely do Dolní Sukolomi, místní části Uničova, kde také po úderu blesku hořela střecha na zemědělském objektu v rekonstrukci. Podle hasičů byla její rozloha asi 15×10 metrů. Zasahovalo zde pět jednotek, které požár rychle zkrotily a následně rozebraly konstrukce a dohasily skrytá ohniska. Škoda je podle odhadu 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty se blíží 1,5 milionu korun.

Zlobila také voda z polí a popadané stromy

Kromě dvou požárů si silné bouřky vyžádaly také zásah hasičů v Bělkovicích-Lašťanech na Olomoucku, kde vtekla voda z polí do jednoho z rodinných domů a zaplavila také silnici a kanalizační vpusti, které místní jednotka pročistila. V Kokorách na Přerovsku hasiči čistili silnici od naplavenin, které se rovněž valily z polí do obce. Odstranili také 18 popadaných stromů na silnicích, v Konici odstranili spadlý strom z včelína.

Požár po úderu blesku
Požár po úderu blesku
Požár po úderu blesku
Požár po úderu blesku
Olomouckým krajem se prohnaly bouřky
Naplavená voda z polí