Šantovka oslaví 10. narozeniny. Připravila velkolepou oslavu pro celou Olomouc

OLOMOUC – Astronaut, kosmická loď, osmdesátimetrová vyhlídka, cirkus, kouzelníci, graffiti. Až bude za týden slavit desáté narozeniny Galerie Šantovka, bude to oslava velkolepá, především ale společná pro co nejvíce Olomoučanů i návštěvníků města. To hlavní se také proto odehraje v sobotu 2. září na mnoha místech Smetanových sadů v Olomouci.

Organizátoři připravili program na sobotu 2. září tak, aby zaujal celé rodiny a lidi všech generací. Od 10 do 19 hodin tady bude v šesti hlavních zónách a na mnoha dalších místech vládnout promyšleně namixovaný koktejl zábavy, adrenalinu, kulturních i gastronomických zážitků i nových vědomostí. Rodiče mohou využít oslavu i jako fajn zakončení letních prázdnin, protože nabídne spoustu zajímavého i zábavného pro děti. Vstup je zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Science zóna a taky trocha adrenalinu

Malé i velké příznivce špičkových technologií potěší Future & science zóna se skutečným astronautem a s modelem vesmírné lodi v nadživotní velikosti, pro nadšence tu bude připravena i virtuální realita a simulátor stavu beztíže. Sportovní a adrenalinová zóna bude mít několik velkých lákadel. Největším bude určitě výlet do výšky 80 metrů na vyhlídkové plošině, přičemž třeba špice olomoucké radnice dosahuje výše 75 metrů. “Výhled z plošiny bude jedinečný!,” slibuje mluvčí obchodní galerie Petr Hlávka. Profíci předvedou adrenalinovou show na U-rampě, můžete se těšit i na přehlídku sportovních klubů, oddílů a kroužků.

Graffiti workshopy, skákací hrady i koncerty

Art zóna nabídne graffiti workshopy, kreativní koutky a malbu velkoformátového muralu v podání respektovaného streetartového francouzského tvůrce Vincenta Chigniera. Výhradně pro děti je pak určena speciální Dětská zóna se skákacími hrady, trampolínami, naučnou stezkou a pohádkovými maskoty. Sousední Hudební zóna přinese koncerty, na pódiu se představí třeba stále populárnější olomoucká Natálie Tichánková s kapelou, vystoupí dětská pěvecko-taneční skupina Lollipopz či zkušený kouzelník Jiří Hadaš. Těšit se můžete na představení Divadla Tramtarie a na populární Čiperky. Hudba bude znít i na různých busker-pointech v celém parku.

Cirkusové šapitó a obří loutky

Šestici programově specializovaných částí parku doplní Cirkusový a divadelní point, kde kromě cirkusového šapitó nepřehlédnete akrobaty či představení na trampolínách, teeterboardech a chůdách, využít můžete školu žonglování a užijete si vrchol programu v podobě průvodu obřích loutek Oculus.

DJ party před Šantovkou

Po programu pro celé rodiny se centrum dění přesune na plochu před obchodní galerii. V 19 hodin zde vypukne DJ party, jejímž vrcholem bude vystoupení jednoho z nejlepších evropských dýdžejů Alle Farbena. Jeho hudební mix bude doplněn o laserovou a světelnou show. Před berlínskou hvězdou se představí domácí DJ Ludwig, Andrea Pomeje nebo MIO x JUNIOR. Vstupenky koupíte ZDE.

Hudební zóna – program na podiu

 • 10:00 – 10:45 – pohádka divadla Tramtarie
 • 11:00 – 12:00 – Čiperkové
 • 13:30 – 14:30 – kouzelník Jiří Hadaš
 • 16:00 – 17:00 – Natalie Tichánková & 4GOOD
 • 17:15 – 19:00 – Lollipopz a navazující autogramiáda

Program cirkusového pointu

 • 11:00 představení On The Road
 • 14:00 představení The Gentleman
 • 16:00 představení On The Road
 • 10:00 – 11:00 artistické vystoupení
 • 14:00 – 15:00 artistické vystoupení
 • 16:00 – 17:00 artistické vystoupení
 • 17:00 – 17:30 performace – mega loutky Tanečnice
 • 10:30 – 11:00 performace – mega loutky Tanečnice
 • 18:00 – 19:00 – Oculus hromadný průvod velkoformátových nafukovacích loutek