Náměstek ministra školství a hejtman Olomouckého kraje se dnes vydali do šumperských škol

Zahájení školního roku na šumperské střední a vyšší zdravotnické škole
Při vítání prvňáčků v ZŠ Dr. E. Beneše v Šumperku, foto Městský úřad Šumperk

ŠUMPERK – Skončily dva měsíce prázdnin a školy se dnes znovu vrátily do svého běžného provozu. Na Základní škole Dr. E.Beneše v  Šumperku přivítal prvňáčky mimo jiné také náměstek ministra v školství Jaroslav Miller, studenty v šumperské střední a vyšší odborné zdravotnické škole zase pozdravil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Svůj první školní den zažilo dnes na pěti šumperských základních školách 253 prvňáčků. Děti, které usedly poprvé do lavic v Základní škole Dr. E. Beneše, vítal nejen nový ředitel školy Jakub Dolníček, ale i náměstek ministra školství Jaroslav Miller, starosta Šumperka Miroslav Adámek a místostarostka Eva Kostecká. Dění ve škole dokumentovala také TV Morava.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Během prázdnin některé školy obsadili stavbaři a prováděli různé opravy a vylepšení. Na ZŠ 8. května probíhala sanace vlhkosti, na dalších školách se měnilo osvětlení za úspornější LED světla. ZŠ Šumavská má nové hygienické zázemí ve třech podlažích pavilonu C i systém regulace vytápění, pochlubit se může i moderními interaktivními panely, stavbaři souběžně řešili havárii hlavního vodovodního potrubí, které se instalovalo před sedmačtyřiceti lety. Do oprav škol město investovalo více než dvacet a půl milionu korun.

Hejtman přivítal studentky a studenty na zdravce

Také hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a krajský radní pro oblast školství Aleš Jakubec zamířili dnes do Šumperka. „Chci všem mladým lidem, kteří dnes začínají školní rok, popřát, aby se jim ve škole dařilo, aby je učení bavilo a dobře je připravilo na jejich budoucí zaměstnání,“ uvedl hejtman Suchánek, který první školní den zavítal pozdravit studentky a studenty do šumperské střední a vyšší odborné zdravotnické školy. Dále bych chtěl všem učitelům popřát pevné nervy, sílu a trpělivost, protože jejich povolání není vůbec jednoduché s ohledem na jejich obrovskou zodpovědnost, právě vůči studentům,“ dodal radní Jakubec.

Při vítání prvňáčků v ZŠ Dr. E. Beneše v Šumperku
Při vítání prvňáčků v ZŠ Dr. E. Beneše v Šumperku, foto Městský úřad Šumperk
Zahájení školního roku na šumperské střední a vyšší zdravotnické škole
Zahájení školního roku na šumperské střední a vyšší zdravotnické škole, foto Krajský úřad Olomouckého kraje