V Moravičanech vyhořela Kratochvílova vila. Škoda za 20 milionů

Požár funkcionalistické vily
Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

MOHELNICKO – K požáru funkcionalistické vily ze 30. let v Moravičanech na Mohelnicku vyjelo dnes brzo ráno šest jednotek hasičů. Ohněm byl zasažen celý dům včetně střechy, majitel vyčíslil škodu na 20 milionů korun.

Požár rozlehlé Kratochvílovy vily v Moravičanech na Mohelnicku byl hasičům nahlášen krátce po 4. hodině ráno. Po příjezdu na místo zjistili, že hoří celý dům včetně střechy. “Pro lokalizaci požáru bylo nasazeno 5 C proudů a také 2 vozidla s výškovou technikou. Z objektu jsme vynesli 3 propan-butan lahve,” informoval mluvčí hasičů Josef Koláček. Pak jednotky hasičů postupně dohašovaly, rozebíraly střechu a dohledávaly skrytá ohniska hoření. Na závěr objekt důkladně zkontrolovaly termokamerou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Výše škody byla majitelem vyčíslena na 20 milionů korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje  vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s kolegy z policie. “V dopoledních hodinách bude místo prohledávat policejní specialista z oboru chemie a pes vycvičený na vyhledávání ohnisek požáru,” uvedla Policie ČR na síti X.

Významné dílo funkcionalistické architektury

Vilu ve funkcionalistickém stylu si nechal na přelomu 20. a 30. let minulého století na okraji Moravičan postavit továrník Václav Kratochvíl, majitel dřevařského podniku. V poslední době prošel objekt rekonstrukcí a má soukromého vlastníka.

Požár funkcionalistické vily

Požár funkcionalistické vily