V sobotu se poběží ŠumpeRUN. Centrum Šumperka se promění v běžeckou dráhu

Běžecký závod ve městě
Foto Facebook ŠumpeRUN

ŠUMPERK – Pátý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN se nezadržitelně blíží. V sobotu 16. září se historické centrum Šumperka opět promění v běžeckou dráhu. Vedle již tradičních závodů na deset kilometrů jednotlivců a štafet a závodů dětí je letošní novinkou samostatný závod jednotlivců na jedno kolo o délce 3,33 kilometru.

Start a cíl „city-crossového“ závodu budou stejně jako v minulých ročnících umístěny na náměstí Míru před budovou radnice, kde také závodníci budou mít veškeré zázemí. „Trať opět povede pěšími zónami a parky kolem nejznámějších šumperských památek, jako jsou divadlo, Pavlínin dvůr a stavby spjaté s obdobím, kdy se městu začalo říkat Malá Vídeň,“ říká Bohuslav Vondruška z pořadatelského týmu. Závodníci si při registraci mohou vybrat z několika různých variant. Stěžejním je závod jednotlivců na deset kilometrů, který se běží na tři kola dlouhá 3,33 kilometru. „Součástí tohoto závodu je rovněž závod týmových tříčlenných štafet, jež mohou být ryze mužské, ženské, ale také smíšené v různém poměru,“ upřesňuje Vondruška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Očekávánou novinkou je vložený samostatný individuální závod na jedno kolo o délce 3,33 kilometru. „Pokud jste založení spíše rychlostně, na celou desetikilometrovou trasu si netroufáte, nebo chcete jen zažít závodní atmosféru, je tato volba tou správnou,“ ujišťuje pořadatel Jan Kostecký a dodává, že v cíli bude na každého běžce čekat originální finišerská medaile.

Děti se budou registrovat až na místě

Děti si budou moci zazávodit ve všech věkových kategoriích. Pro ty nejmenší do šesti let bude nachystána krátká trať přímo v prostoru startu a cíle. Pro větší děti pak tři tratě ve třech délkách, odstupňovaných podle věku. „Nově bude do hodnocení dětských závodů zařazen také Pohár šumperských základních škol, kdy se za jednotlivé školy postaví na start smíšené žákovské týmy, které budou mezi sebou soutěžit,“ přibližuje novinku Vondruška.

Celým závodním dnem bude provázet moderátor Hanny Firla, herec, tanečník a rodák ze Šumperka, známý například jako pořadatel oblíbeného Šumperského majálesu. Na náměstí nebudou v závodní den chybět stánky s občerstvením, prezentace partnerů akce a doprovodný program především pro děti, jejichž rodiče budou právě závodit. Kompletní informace o závodu a odkaz na registrace najdete na webu.