Hudba, folklórní soubory či projížďky historickým kočárem. O víkendu v Prostějově proběhnou Hanácké slavnosti

PROSTĚJOV – U příležitosti tradičních prostějovských hodů – svátku kostela Povýšení svatého Kříže – se konají v Prostějově v sobotu a neděli 16. a 17. září už 41. Prostějovské hanácké slavnosti. Návštěvníky čeká velmi nabitý program. V sobotu začíná program ve 14 a v neděli už od 8 hodin.

Hanácké slavnosti, největší folklorní svátek v Prostějově, připomínají svátek kostela Povýšení svatého Kříže. Hlavní program proběhne na náměstí TGM, zahrnuje tradiční lidový jarmark, komponované programy s přehlídkou hanáckých folklorních souborů, cimbálových muzik i kapel jiných žánrů. V sobotu 16. září začnou slavnosti odpoledne ve 14 hodin. “Novinkou je letos koncert v kostele sv. Jana Nepomuckého (U Milosrdných). Bude se konat v sobotu v 18:30 a vystoupí na něm Hanácký mužský sbor Rovina s doprovodem Michala Müllera, který bude hrát na citeru,” zve na slavnosti 1. náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Hlavním dnem Hanáckých slavností je tradičně neděle 17. září. Program tento den začne už v 8 hodin ráno. V 15 hodin projdou náměstím Hanáci v krojích. Na závěr hodů vystoupí v 19 hodin hlavní hvězda dne, oblíbená zpěvačka Anna K.

Projížďky historickým kočárem

V neděli se navíc můžete těšit na projížďky historickým kočárem, které budou probíhat od 10 do 17 hodin. Časové jízdenky se budou vydávat od 9:45 hodin na nádvoří zámku.

Ochutnávka regionálních potravin

V sobotu 17. září můžete v prostorách zahrady Národního domu v Prostějově ochutnat, případně zakoupit potraviny oceněné značkou „REGIONÁLNÍ POTRAVINA OLOMOUCKÉHO KRAJE”. Ochutnávka proběhne v době od 8 do 13 hodin.