Tradiční sbírku Zasukované tkaničky pro olomoucké vozíčkáře oživí benefiční koncerty

Sbírka pro vozíčkáře
Foto archiv spolek Trend vozíčkářů Olomouc

OLOMOUC – Spolek Trend vozíčkářů Olomouc bude opět rozdávat za dobrovolný příspěvek talisman a symbol sbírky, pár zasukovaných tkaniček, a to i ve své letošní podzimní etapě. Jako tradičně přichystal bohatý program s benefičními koncerty pro veřejnost. Ty proběhnou v pátek 22. září od 16 hodin v příjemném prostředí olomouckého Baru Zahrada. Přichystán je i charitativní bazárek.

V rámci benefičních koncertů vystoupí oblíbený zpěvák a muzikant Lukáš Mareček, svým sarkastickým humorem všechny přítomné potěší a rozesměje nevidomá umělkyně Romana Maříková a publikum se také může těšit na talentovaného patnáctiletého zpěváka Ondřeje Crháka. Svými krásnými písněmi pak nadchnou mladé dámy z kapely The Addams Sisters, které se staly Objevem roku radia Haná. Co by to bylo v dnešní době za akci bez DJ show, a tak i Trend vozíčkářů jde s dobou a se svou DJ show všechny roztančí olomoucká moderátorská legenda Martina Qweetko Procházková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„První květnovou etapu sbírky s benefičními koncerty na Horním náměstí máme úspěšně za sebou a na tu podzimní jsme vymysleli kulturní program v komornějším stylu. Bar Zahrada v Mlýnské ulici je oblíbeným místem odpočinku a my chceme využít hezkého počasí a benefiční koncerty uspořádat v netradičním party stylu a společně s našimi podporovateli si celý program naplno užít. Chybět nebude ani stánek s výrobky od našich přátel s tělesným postižením a nově nabídneme veřejnosti charitativní bazárek,“ upřesnil PR manager a fundraiser spolku Milan Papežík.

Dobrovolníci budou vybírat do kasiček hned od rána

Sbírka bude však probíhat už od rána, kdy do ulic města vyrazí dobrovolníci s kasičkami, do kterých budou vybírat finanční příspěvky. Během jarní etapy se vybralo krásných 121 975 korun, za které byl pořízen první automobil pro sociální služby a kompenzační pomůcky pro osoby s těžkým tělesným postižením. Kdo by u sebe neměl drobné, budou u několika dobrovolníků připraveny také platební terminály. Lidé mohou také posílat DMS na číslo 87777 ve tvaru DMS TKANICKA 30, DMS TKANICKA 60, DMS TKANICKA 90 nebo přispět na transparentní účet číslo 1000100014/5500.

Příští rok oslaví spolek kulaté narozeniny

Sbírka Zasukované tkaničky letos probíhá 21. rokem a k jejímu loňskému jubileu gratulovaly kapely jako Reflexy nebo Divokej Bill. Trend vozíčkářů však i na příští rok plánuje velkolepé oslavy. „Trend vozíčkářů příští rok oslaví své 30. výročí od jeho založení a rozhodně přichystáme pár překvapení pro veřejnost jako poděkování za letitou podporu. První krásný dar nám přišel minulý týden. Právě díky štědrosti našich spoluobčanů jsme mohli pořídit náš první automobil, díky němuž nám bude umožněno rychlejší a efektivnější poskytování služeb a přejezdy našich pracovníků ke klientům. Náš spolek také přichází do své další dekády s úplně novým sloganem Pomáhat je TREND,“ prozradil ředitel spolku Tomáš Zrnka.