Spletl si národní kulturní památku v Olomouci s bazénem

Merkurova kašna v Olomouci
Foto Wikimedia Commons, licence CC BY 3.0

OLOMOUC – Hned dvakrát měli strážníci v Olomouci ve středu 13. září co do činění se čtyřicetiletým mužem, který si Merkurovu kašnu v Olomouci spletl s bazénem. Podruhé ho z vody museli vytáhnout proti jeho vůli, pod vlivem ale nebyl.

Hned dvakrát měla hlídka strážníků v Olomouci ve středu 13. září co do činění se čtyřicetiletým mužem, který si spletl národní kulturní památku ve městě s bazénem. Nejprve je na muže, který se koupe v Merkurově kašně u Galerie Moritz, upozornil telefonát v 9:45 hodin. Stejného muže spatřili asi o půl hodiny později na stejném místě na kamerovém systému. “V druhém případě se však dotyčnému z kašny nechtělo a neustále argumentoval tím, že se chce pouze osvěžit,” uvedl k případu mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Po výzvě strážníků muž na chvíli vylezl z kašny ven, pak do ní však znovu skočil. Na další výzvy už nereagoval, a tak ho strážníci vytáhli z nádrže s vodou pomocí hmatů a chvatů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Strážníkům se zdálo, že muž je pod vlivem alkoholu nebo drog, což však testy přivolaných policistů nepotvrdily. Protože se však dotyčný choval „zvláštně“, přivolali strážníci záchranku, která si muže převzala. “Celým incidentem se bude pro podezření ze spáchání přestupku dle zákona o státní památkové péči zabývat příslušný správní orgán,” dodal Čunderle.