V Prostějově vytrhl ženě kabelku z ruky a utíkal pryč. Chytil ho voják z povolání

Policejní auto
Ilustrační foto

PROSTĚJOV – V sobotu 16. září dopoledne na Wolkerově ulici v Prostějově neznámý muž vytrhl kabelku dvaapadesátiletá ženě a utíkal s ní pryč. Pár mužů, kteří to viděli, se za násilníkem pustili, s nimi i voják z povolání, který ho dohonil a předal prostějovským strážníkům. Ukázalo se, že se jedná o recidivistu, ten se teď ocitl na pro něj známém místě, tedy za mřížemi.

„V sobotu odpoledne jsme přijali oznámení od městské policie, že jejich hlídka má u sebe 42letého muže, který se na ulici Wolkerova v Prostějově dopustil násilí vůči 52leté ženě,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policisté na místě zjistili, že neznámý muž přiběhl k ženě zezadu  a před bývalým klubem jí vytrhl kabelku z ruky. Žena ho chytila za oblečení, přitom spadla na zem, pořád ho ale držela. Lapka ji chvíli vláčel za sebou, pak se mu podařilo vysmeknout a utíkal směrem k Dolní ulici. Před nedalekou restaurací se schoval do křoví, za chvíli vyskočil a utíkal k průmyslovce na Lidické. U průmyslovky kabelku odhodil. Několik mužů se za násilníkem pustilo, mezi nimi i voják z povolání, který ho dohonil, chytil a předal hlídce městských strážníků na Dolní. ulici a ti informovali policii.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Žádný zelenáč

Policisté zjistili, že zadržený zloděj je z Chebska a je to recidivista, který si za stejnou trestnou činnost již pobyl za mřížemi. Navíc je prověřovaný z dalších tří loupežných přepadení v jiných městech po republice.

Ukradená kabelka byla vrácena ženě, byla v ní finanční hotovost 7 200 korun, dioptrické sluneční brýle, mobil, klíče, doklady a platební karta. Na podnět policistů poslal soudce násilníka do vazby, hrozí mu, že si tam pobude až deset let.