MHD v Prostějově celý den zdarma

Autobus městské hromadné dopravy v Prostějově
Ilustrační foto FTL

PROSTĚJOV – Mezinárodní Den bez aut připadá na pátek 22. září. V Prostějově pravidelně v tento den připravují různé akce, kdy si můžete vyzkoušet různé alternativy automobilové dopravy.

Smyslem mezinárodního Dne bez aut je poukázat na přijatelnější způsoby dopravy ve městě a podpořit omezování městského automobilismu. V Prostějově pravidelně v tento den připravuji různé akce. Letos můžete celý den zdarma cestovat městskou hromadnou dopravou, děti si můžou zdarma vyzkoušet dopravní prostředky i atrakce na dětském dopravním hřišti. „V našem městě máme zabezpečenu městskou hromadnou dopravu kvalitně a bylo by dobré, kdyby lidé hromadnou dopravu opravdu využívali. Na tomto místě ještě připomínám, že město nabízí pro ekologickou dopravu také sdílená kola, která se těší opravdu veliké oblibě. Děti a školáci si mohou v pátek 22. září také vyzkoušet dopravní prostředky i atrakce na dětském dopravním hřišti, kam budou mít vstup volný,“ zdůrazňuje náměstkyně prostějovského primátora Marcela Župková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kratší cesty na sdíleném kole zdarma

Ještě připomínáme, že obě společnosti, které v Prostějově nabízejí službu sdílených kol, mají prvních 30 minut jízdy zdarma. Je možné, že letos, kdy v září panuje příjemně teplé a slunečné počasí, tuto službu využijete.