V kradeném autě měl kradené motorky

Kradený Peugeot Boxer
Fotky Policie ČR

OLOMOUCKO – Devatenáctiletý řidič Peugeotu Boxer, který na sebe v úterý 19. září před půl pátou večer zbytečně upozornil na benzince u Vyškova, když ujel bez zaplacení, převážel v kradeném autě kradené motorky. Policisté ho zastavili na Olomoucku na dálnici D35 ve směru na Ostravu a na základě evropského zatýkacího rozkazu skončil v rukou kriminalistů.

Policisté dostali oznámení o řidiči Peugeotu Boxer, který měl na benzince u Vyškova natankovat a ujet bez zaplacení, v úterý 19. září před půl pátou večer. Během pár minut dálniční policisté na dálnici D35 na Olomoucku ve směru na Ostravu auto zastavili. „Za volantem seděl 19letý cizinec, který se podrobil odborné dechové zkoušce, při které nadýchal hodnoty do 0, 5 promile. Orientační test na drogy u něj vyšel s negativním výsledkem,“ sdělila policejní mluvčí Petra Vaňharová. Policisté zjistili že na autě jsou registrační značky, které patří k jinému vozu.Provedená lustrace nakonec odhalila, že vozidlo je v pátrání, jelikož bylo v Rakousku během noci na úterý odcizeno,“ upřesnila Vaňharová. Další překvapení na policisty čekalo v nákladovém prostoru auta. Byly tam další tři kradené motorky, které byly ukradeny zhruba ve stejnou dobu taky na území Rakouska. Zadržený mladík skončil v rukou kriminalistů, kteří jej na základě evropského zatýkacího rozkazu předají svým rakouským kolegům.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kradené motorky
ukradené motorky